Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oto najbardziej wpływowe kobiety w polskiej branży płatniczej. Ranking Cashless

To pierwszy tego typu ranking w Polsce. Redakcja Cashless chce go przekształcić w projekt cykliczny

Najbardziej wpływową kobietą w polskiej branży płatniczej w rankingu Cashless 2019 jest Joanna Erdman, dyrektor ds. projektów strategicznych w mBanku. Zakładam, że większości czytelników Cashless Joanny Erdman przedstawiać nie trzeba. Przypomnę tylko, że ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze kart, bankowości transakcyjnej i innowacji płatniczych. Jest członkinią Rady Fundacji Polska Bezgotówkowa, doradczynią Visy oraz przewodniczącą Rady Wydawców Kart Bankowych przy Związku Banków Polskich.

Przeczytajcie także: Magdalena Borowik zastąpi Artura Granickiego w KNF

Na drugiej pozycji uplasowała się Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe, w którym pracuje od 2000 r. Odpowiada m.in. za rozwój akceptacji kart i kontakty biznesowe ze sprzedawcami detalicznymi, agentami rozliczeniowymi, instytucjami samorządowymi i administracją publiczną. Wcześniej zajmowała się w Mastercardzie m.in. połączeniem Europay International z Mastercard Worldwide oraz współpracą organizacji z większością działających na polskim rynku banków.

Natomiast na miejscu trzecim uplasowała się Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowej i Wschodniej w Visie. Trudno znaleźć postać bardziej zasłużoną dla rozwoju rynku kart w Polsce niż właśnie Małgorzatę O’Shaughnessy. Dość powiedzieć, że na początku lat 90-tych wprowadzała na polski rynek pierwszą kartę z logo Visy, a później świętowała wydanie tu pierwszego miliona plastików tej organizacji. Odpowiadała za rozwój systemu płatniczego w Polsce i w wielu krajach regionu.

Przeczytajcie także: Prezesi największych instytucji na rzecz wspierania kobiet w biznesie

W czołówce rankingu znalazły się także m.in. Barbara Borgieł-Cury z ING Banku Śląskiego, sekretarz Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności (operator Blika), Joanna Seklecka, prezes firmy eService, Elżbieta Burliga, dyrektor ds. rozwoju biznesu w spółce First Data Polska czy Joanna Pieńkowska-Olczak, country managerka PayU w Polsce. Ranking zawiera biogramy wyróżnionych i jest uzupełniony m.in. o wypowiedzi laureatek, esej pisarki i feministki Sylwii Chutnik oraz list Bartosza Ciołkowskiego, dyrektora generalnego polskiego oddziału Mastercard Europe, który wsparł to przedsięwzięcie. Dokument można pobrać kilkając tutaj.

Ranking 20 najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży płatniczej 2019 to pierwsza edycja tego projektu. Redakcja Cashless planuje go rozwijać i liczy, że m.in. dzięki tej inicjatywie kobiet odnoszących sukcesy w świecie płatności za rok będzie więcej.

Ranking powstał w oparciu o autorską metodykę Cashless. Redakcja wyłoniła nazwiska najbardziej, jej zdaniem, wpływowych pań w branży. Następnie przeprowadzono głosowanie, do którego zaproszono najważniejsze postaci polskiego świata płatności.

Partnerem medialnym publikacji jest serwis Wysokie Obcasy Praca.

Pobierzcie: Ranking 20 najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży płatniczej 2019.pdf

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies