Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Zmiana na stanowisku dyrektora departamentu ds. fintech w KNF. Nową szefową będzie Magdalena Borowik

O przekazaniu funkcji, sprawowanej dotychczas przez Artura Granickiego, kolejnej osobie, poinformował na Twitterze przewodniczący KNF

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski poinformował przed chwilą na swoim profilu na Twitterze o planowanej zmianie na stanowisku dyrektora departamentu innowacji finansowych. – Od 1 kwietnia 2019 r. stery departamentu przejmie Magdalena Borowik, która niebawem przedstawi więcej szczegółów na temat nowych priorytetów – napisał Jacek Jastrzębski.

Przeczytajcie także: Kolejne kryptogiełdy na liście ostrzeżeń

Magdalena Borowik to osoba dobrze znana w środowisku nowoczesnych technologii finansowych. Dotychczas była m.in. doradcą ministra cyfryzacji a obecnie jest jego pełnomocnikiem ds. technologii finansowych. Na stanowisku dyrektora departamentu fintechowego w KNF zastąpi Artura Granickiego, który objął je wiosną ubiegłego roku. O tym, że Granicki może odejść, słychać było na rynku od pewnego czasu. Ma to być efektem m.in. zmian na stanowisku przewodniczącego KNF.

Przeczytajcie także: TNN Finance ma zgodę na działanie jako MIP

Departament innowacji finansowych to nowa jednostka w strukturze KNF. Powstała wraz z nowym statutem instytucji przyjętym na początku ubiegłego roku. Departament ds. fintech zajmuje się wspieraniem nowych spółek działających lub zamierzających rozpocząć działalność w obszarze nowoczesnych technologii w finansach.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies