Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF wpisał na listę ostrzeżeń kolejną kryptogiełdę. Tym razem Coinbe.net

Wcześniej los ten spotkał parę innych podmiotów tego rodzaju

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała dziś na listę tzw. publicznych ostrzeżeń dwa nowe podmioty. Wśród nich znalazła się firma Beatcoin.pl z Warszawy, która jest operatorem giełdy kryptowalut Coinbe.net. KNF zarzuca spółce świadczenie usług płatniczych bez wymaganego zezwolenia.

Przeczytajcie także: Giełdy kryptowalut dostają wpisy w rejestrze MIP

To nie pierwsza taka decyzja nadzoru finansowego w ostatnim czasie. Niedawno podobny los jak Coinbe.net spotkał m.in. giełdę BitMarket24.pl. Wiosną ubiegłego roku KNF na listę ostrzeżeń wpisał także takie giełdy jak Abucoins i największą w Polsce BitBay. Później wydano komunikat, że jeśli giełdy przyjmują wpłaty od klientów, z których następnie realizują zlecenia zakupu kryptowalut, powinny mieć licencję instytucji płatniczej.

Przeczytajcie także: Gieły kryptowalut trafiają na listę ostrzeżeń

Co ciekawe kilka podmiotów zajmujących się obrotem kryptowalutami wzięło sobie zalecenia KNF do serca, a jednocześnie wykorzystało nowe możliwości, jakie dała im nowelizacja ustawy o usługach płatniczych. Wprowadza ona definicję małej instytucji płatniczej, którą firma staje się po wpisaniu do rejestru MIP prowadzonego przez KNF. Uzyskanie takiego wpisu jest o wiele łatwiejsze niż zdobycie licencji tzw. dużej, krajowej instytucji płatniczej. Ostatnio na liście MIP znalazło się kilka firm prowadzących giełdy kryptowalut, m.in. Comparic.pl czy Tapik.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies