Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Operator serwisu Przelewy24 ostrzega klientów przed nowym atakiem. Uważajcie na fałszywe potwierdzenia transakcji

Wiadomości rozsyłane rzekomo w imieniu operatora płatności mogą zawierać złośliwe oprogramowanie infekujące komputery i urządzenia mobilne

Na stronie internetowej serwisu Przelewy24 możecie znaleźć ostrzeżenie przed nowym atakiem wymierzonym w osoby korzystające z płatności internetowych. W komunikacie bezpieczeństwa poinformowano o trwającej kampanii, której autorzy posługują się spreparowanym potwierdzeniem transakcji z systemu Przelewy24. Akcja ma na celu zainfekowanie komputerów lub telefonów złośliwym oprogramowaniem.

Przeczytajcie także: Wykorzystał aplikację banku do kradzieży pieniędzy z bankomatów

W ostrzeżeniu operator serwisu Przelewy24 – spółka PayPro z Poznania zapewnia, że nie jest autorem tej korespondencji. I przypomina klientom, by nie klikali w linki zawarte w opisanych wyżej wiadomościach. Linki te prowadzą do zagranicznych serwerów. Spółka przestrzega także przed instalacją oprogramowania pochodzącego z nieznanych źródeł.

Przeczytajcie także: Citi uczy logować się na konto przez linki w wiadomościach

W ostatnim czasie oszuści do cyberataków coraz częściej wykorzystują popularność serwisów płatności internetowych. Scenariusze tych akcji są różne. Najczęściej jednak próbuje się nakłonić klientów do dokonania transakcji poprzez link prowadzący do fałszywej strony integratora płatności. Ujawnienie tam danych logowania na rachunek bankowy może spowodować utratę kontroli nad nim.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies