Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
I już wszystko jasne. Nets przejmie kontrolę nad serwisem Przelewy24. Jest wniosek do UOKiK

Wniosek dotyczy przejęcia kontroli nad poznańską spółką PayPro

Kilka dni temu Puls Biznesu napisał, że duńska grupa Nets zainteresowana jest zainwestowaniem w operatora serwisu Przelewy24 – jednego z największych na polskim rynku integratorów płatności internetowych. To były jednak informacje nieoficjalne, których żadna ze stron transakcji nie chciała potwierdzić. Dziś wiadomo już jednak, że Nets kupi Przelewy24. O ile zgodzi się na to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przeczytajcie także: Przelewy24 będą miały nowego właściciela?

Na stronie internetowej UOKiK-u znaleźć można datowaną na dziś informację o wniosku, jaki ostatniego dnia ubiegłego roku złożyła grupa Nets. Duńczycy zgłaszają w nim zamiar koncentracji polegającej na przejęciu wyłącznej kontroli nad poznańską spółką PayPro, która świadczy usługi za pośrednictwem platformy internetowej Przelewy24.pl.

Przeczytajcie także: Nets sfinalizował kolejną fuzję

O tym, że główny właściciel serwisu Przelewy24 – Piotr Kurczewski szuka dla swojej firmy inwestora, na rynku mówi się już od dłuższego czasu. Z moich nieoficjalnych informacji wynika, że za akcje swojej firmy może zainkasować kilkaset milionów złotych. Natomiast Nets wyrasta na głównego gracza na polskim rynku płatności internetowych. Niedawno firma sfinalizowała przejęcie spółki Dotcard, jaka powstała z połączenia eCard i Dotpay. Obie firmy Nets kupiła od jednego z funduszów z grupy MCI. Wartość transakcji miała wynieść 315 mln zł.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PRZELEWY24

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies