Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Właściciel Dotpay i eCard sfinalizował fuzję z niemieckim Concardis

Nowy podmiot powstały z połączenia Concardis i Nets będzie mógł pochwalić się przychodami netto w wysokości 1,5 mld euro rocznie

Duńska firma Nets poinformowała o sfinalizowaniu fuzji z niemiecką spółką Concardis. Siedziba nowej firmy mieścić się będzie w Danii, a jej szefem będzie dotychczasowy prezes Nets, Bo Nilsson. W informacji prasowej podano również, że przez bliżej nieokreślony czas podmiot będzie korzystać z obu dotychczasowych marek handlowych.

Przeczytajcie także: Przelewy24 będę miały nowego właściciela?

Czytelnikom Cashless duńska firma Nets może być znana ze sfinalizowanego niedawno przejęcia tutejszych dostawców płatności internetowych – firm eCard i Dotpay. Zamiar inwestycji w powstałą z ich połączenia spółkę Dotcard ogłoszono w czerwcu ubiegłego roku. Kontrolny pakiet udziałów Nets przejął od jednego z funduszy MCI. Wartość transakcji oszacowano na 315 mln zł.

Przeczytajcie także: MCI sfinalizował przejęcie spółki IAI

Tymczasem w ostatnich dniach pojawiły się informacje, że Duńczycy z Nets mogą być zainteresowani przejęciem innego polskiego integratora płatności internetowych – właściciela serwisu Przelewy24. Zarówno Nets jak i przedstawiciele polskiej spółki nie chcieli komentować rewelacji podanych przez Puls Biznesu. Gazeta napisała jednak, że rozmowy w sprawie inwestycji są zaawansowane, a wartość serwisu Przelewy24 oszacowano na ok. miliard złotych.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: DOTPAY, ECARD, MCI

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies