Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
MCI sfinalizował przejęcie spółki IAI. Wartość transakcji to 140 mln zł

Akcje IAI zostaną wycofane z notowań na giełdzie NewConnect

Z informacji prasowej MCI Capital wynika, że fundusz MCI.EuroVentures sfinalizował transakcję przejęcia kontroli nad szczecińską spółką IAI. Stało się to w wyniku objęcia 51 proc. udziałów firmy IdoSell, do której należy 100 proc. IAI. Pozostałych 49 proc. udziałów w IdoSell pozostanie w rękach dotychczasowych managerów Pawła Fornalskiego (35 proc.) oraz Sebastiana Mulińskiego (14 proc.). Obaj pozostaną w zarządzie IAI, której akcje zostaną wycofane z giełdy NewConnect. W październiku MCI informował, że wartość transakcji wyniosła 140 mln zł.

Przeczytajcie także: KNF zgodził się na przejęcie eCard i Dotpay

IAI oferuje dwa rozwiązania: IdoSell Shop oraz IdoSell Booking. IdoSell Shop pozwala na zbudowanie sklepu lub hurtowni internetowej. Oprócz obsługi klientów, rozwiązanie wspiera także procesy biznesowe – od generowania ruchu, poprzez obsługę płatności, wysyłkę towarów, obsługę zwrotów, analizę big data, raportowanie, itd. Z kolei narzędzie IdoSell Booking przeznaczone jest dla właścicieli obiektów noclegowych i pozwala hotelom czy pensjonatom profesjonalizować obsługę swojej działalności i dotrzeć do szerszej bazy potencjalnych klientów.

Przeczytajcie także: Nowa inwestycja funduszu z grupy MCI

MCI.EV to aktywny gracz na polskim rynku e-commerce i płatności internetowych. Jedną z najgłośniejszych jego inwestycji było przejęcie kilka lat temu kontroli nad spółkami Dotpay i eCard. W połowie bieżącego roku fundusz zdecydował się spieniężyć swoje udziały w tych podmiotach. Nowym inwestorem połączonej firmy o nazwie Dotcard została duńska firma Nets. Kwota transakcji opiewała na 315 mln zł z czego do MCI miało trafić ok. 255 mln zł.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies