Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nets może przejąć eCard i Dotpay. KNF wydał zgodę na sprzedaż spółek z portfela MCI

Obie firmy mają utworzyć nowy podmiot o nazwie Dotcard

W opublikowanym przed chwilą komunikacie po dzisiejszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o, jak to określono, braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia akcji Dotpay i eCard przez duńską firmę Nets i fundusz Hellman&Friedman Corporate Investors. Oznacza to, że nie ma już formalnych przeszkód na drodze do sprzedaży obu polskich spółek przez dotychczasowego właściciela – fundusz z grupy MCI.

Przeczytajcie także: Spółki eCard i Dotpay sprzedane

O tym, że MCI chce sprzedać Dotcard (spółka, która powstaje z połączenia firm Dotpay i eCard), wiadomo oficjalnie od czerwca bieżącego roku, kiedy opublikowano komunikat w tej sprawie. Kwota transakcji opiewa na 315 mln zł, z czego do funduszu MCI trafi ok. 255 mln zł. Fundusz chwalił się wówczas, że to największy przychód z pojedynczej transakcji w historii Grupy MCI.

Przeczytajcie także: Fundusz MCI kupuje akcje spółki IAI

Spółki Dotpay i eCard znajdowały się w portfelu MCI.EuroVentures od 2016 roku. Natomiast firma Nets jest jednym z liderów płatności cyfrowych i usług powiązanych w krajach nordyckich. Jest też jednym z największych procesorów płatności, agentów rozliczeniowych i dostawców usług płatniczych w Europie. – Dzięki tej akwizycji rozszerzamy naszą obecność geograficzną w Europie. Dotpay/eCard w ostatnich latach zanotowały bardzo dobre wyniki. Naszym celem jest kontynuacja ich rozwoju, zarówno organicznego jaki i poprzez konsolidację rynku – powiedział cytowany w czerwocym komunikacie Bo Nilsson, prezes Nets.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: DOTPAY, ECARD

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies