Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Spółki Dotpay i eCard sprzedane. Nabywcą nordycka firma Nets

Polski fundusz z grupy MCI zarobi na transakcji ok. 255 mln zł

O tym, że fundusz MCI.EuroVentures, który wraz z Saltus TUW jest większościowym udziałowcem spółek Dotpay i eCard, chce sprzedać obie firmy, mówiło się na rynku od kilku miesięcy. Dziś informacja ta została ostatecznie potwierdzona komunikatem prasowym, w którym MCI zawiadamia o pozyskaniu nowego inwestora dla Dotcard (grupa powstała z połączenia Dotpay i eCard). Nabywcą jest nordycka firma Nets.

Przeczytajcie także: Sylwia Bilska odchodzi z Dotpay/eCard

Kwota transakcji opiewa na 315 mln zł, z czego do funduszu MCI trafi ok. 255 mln zł. Fundusz chwali się, że to największy przychód z pojedynczej transakcji w historii Grupy MCI. Pozwoli to na osiągnięcie stopy zwrotu z inwestycji na poziomie 40 proc. Finalizacja transakcji uzależniona jest od zgód Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisji Nadzoru Finansowego.

Przeczytajcie także: Smorszczewski zakłada nowy fundusz

Spółki Dotpay i eCard znajdowały się w portfelu MCI.EuroVentures od 2016 roku. Natomiast firma Nets jest jednym z liderów płatności cyfrowych i usług powiązanych w krajach nordyckich. Jest też jednym z największych procesorów płatności, agentów rozliczeniowych i dostawców usług płatniczych w Europie. – Dzięki tej akwizycji rozszerzamy naszą obecność geograficzną w Europie. Dotpay/eCard w ostatnich latach zanotowały bardzo dobre wyniki. Naszym celem jest kontynuacja ich rozwoju, zarówno organicznego jaki i poprzez konsolidację rynku – powiedział Bo Nilsson, prezes Nets.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies