Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uwaga na linki do fałszywego Dotpay. Możecie stracić pieniądze

Serwis Niebezpiecznik.pl informuje o kolejnych próbach wyłudzeń podczas zakupów na OLX.pl

Sprawa nie jest nowa, ale postanowiłem ją opisać, bo zbliża się okres przedświątecznych zakupów i możecie być narażeni na podobne działania oszustów. Otóż jeden z czytelników Niebezpiecznika chcąc dokonać transakcji na platformie OLX został poproszony o numer telefonu i adres email, rzekomo po to, aby sprzedający mógł wypisać zlecenie dla kuriera. Następnie czytelnik otrzymał sms o wygenerowaniu kodu płatności Dotpay oraz wiadomość na skrzynkę pocztową wraz z linkiem do płatności. Szybko okazało się, że "sklep", który wysłał kupującemu te informacje, zniknął z OLX.pl.

Przeczytajcie także: Nowy, groźny atak na klientów z Polski

To kolejny przypadek, kiedy przestępcy wykorzystują oszukańcze pay by linki do wyłudzania pieniędzy od kupujących na tej popularnej platformie. Kilka miesięcy temu głośno było o jeszcze innym procederze. Osoby, które po odnalezieniu oferty w serwisie OLX.pl zgodziły się na sfinalizowanie transakcji za pośrednictwem Allegro lub same o to poprosiły, również padały ofiarami oszustwa. Zamówiony towar nigdy nie docierał do klienta, a sklepy znikały z platformy aukcyjnej.

Przeczytajcie także: Pay with Google już działa, ale jeszcze nie w Polsce

Zdarzało się też, że przestępcy działający na OLX.pl wyłudzali dane od klientów. Przed dokonaniem transakcji prosili o wysłanie przelewem 1 zł w celu weryfikacji. W ten sposób mogli uzyskać informacje o numerze konta i danych osobowych, wykorzystując je potem do tworzenia m. in. fikcyjnych sklepów czy wyłudzania pieniędzy. Jeśli spotkacie się z takim propozycjami ze strony sprzedających na jakiejkolwiek platformie, to warto zachować czujność i zadbać o bezpieczeństwo swoich danych i pieniędzy.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies