Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF uruchomił stronę internetową dla fintechów. Ma być kompendium wiedzy dla sektora

FinTech Hub ma dostarczyć najważniejszych informacji innowacyjnym finansowo firmom działającym lub planującym działalność w Polsce

Pod adresem fintech.gov.pl można znaleźć wiadmości m.in. na temat podmiotów tworzących fintechowy ekosystem, procesów licencyjnych i rejestrowych, piaskownicy regulacyjnej i programu Innovation Hub. Według zapowiedzi KNF w portalu będą też publikowane informacje dotyczące aktualnego podejścia Komisji do kwestii problematycznych lub budzących wątpliwości.
Przeczytajcie także: Jest pierwszy operator piaskownicy regulacyjnej

Ponadto w serwisie FinTech Hub będą udostępniane stanowiska, opinie i komunikaty publikowane przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz regulacyjne instytucje europejskie, które służą wspieraniu rozwoju fintechów. Urząd powołał też grupę roboczą ds. blockchain i wyniki jej prac także będą publikowane na stronie.

Jednym z zasadniczych działów portalu jest część poświęcona piaskownicy regulacyjnej. Przypomnę, że kilka dni temu KNF zakończył nabór na operatorów sandboksa. Środowisko testowe dla fintechowych projektów ma ruszyć na początku przyszłego roku. Wśród operatorów piaskownicy znalazły się m.in. Citi Handlowy, BGŻ BNP Paribas, The Heart, PKO BP i Pekao. Drugą istotną częścią jest dział dotyczący programu Innovation Hub. W jego ramach innowacyjne firmy mogą uzyskać pomoc w zorientowaniu się w obowiązujących regulacjach i zdobyciu obowiązkowych zezwoleń na działalność.
Przeczytajcie także: Nowy regulamin Innovation Hub
Przy okazji debiutu strony, KNF opublikował także opracowanie "Sektor FinTech w Polsce – podstawowe informacje". Opisano w nim wymogi regulacyjne, definicje dotyczące tego sektora, krajowej instytucji płatniczej, małej instytucji płatniczej, crowdfundingu, czy robodoradztwa. Strona FinTech Hub jest dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej.
KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies