Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Jest pierwszy operator piaskownicy regulacyjnej KNF. Fintechom będzie pomagać The Heart

Środowiska testowego dla spółek uczestniczących w sandboksie The Heart użyczy Mastercard

Wygląda na to, że zamieszanie związane z tzw. aferą KNF nie wpływa na działalność nadzoru w zakresie wsparcia fintechów. Podczas odbywającego się w Rzeszowie Kongresu 590 przedstawiciele Komisji Nadzoru Finansowego ogłosili, że warszawskie The Heart będzie operatorem piaskownicy regulacyjnej dla spółek rozwijających usługi fintechowe. Dostęp do infrastruktury testowej zapewni wieloletni partner The Heart organizacja Mastercard.

Przeczytajcie także: Trwa nabór na operatorów piaskownicy KNF

W skład konsorcjum, które zarządzać będzie The Heart Sandbox, weszły także kancelaria prawna Bird&Bird oraz międzynarodowa firma doradcza EY. Piaskownica wspierać będzie wybrane spółki, które chcą prowadzić działalność na polskim rynku finansowym. Podmioty otrzymają również pomoc w rozwoju biznesu na pozostałych rynkach Unii Europejskiej, zarówno jeśli chodzi o dostęp do klientów i finansowania jak i uzyskania odpowiednich licencji.

Przeczytajcie także: Wydłuża się lista małych instytucji płatniczych

The Heart będzie operatorem piaskownicy odpowiedzialnym za zarządzanie procesem testowania rozwiązań, stworzenie odpowiednich warunków dla udziału fintechów w programie, a także za osiągnięcie zakładanych rezultatów, takich jak uzyskanie licencji, współpraca z partnerami biznesowymi, czy skalowanie rozwiązań. Rolą Mastercard będzie dostarczenie infrastruktury testowej w dwóch wymiarach: realizacji transakcji płatniczych oraz wydawnictwa kart płatniczych. Mastercard zapewni również merytoryczne wsparcie eksperckie w obszarze kwalifikacji fintechów do piaskownicy oraz doradztwo w dalszych fazach projektów.

AKTUALIZACJA

W gronie operatorów piaskownicy regulacyjnej KNF znalazły się także: Alior, Citi Handlowy, Pekao, PKO, BGŻ BNP Paribas, Huge Thing z grupy SpeedUp oraz fundacja BusinessCaddy.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KNF, MASTERCARD

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies