Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Szczecińska spółka IAI nie poddaje się w walce o licencję instytucji płatniczej. Będzie odwoływać się od decyzji KNF

Władze firmy są zdania, że IAI spełnia wszystkie ustawowe wymogi, by działać jako KIP

Jak może pamiętacie, w miniony wtorek Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat, w którym informuje o udzieleniu spółce mPay zezwolenia na działanie w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Ale we wtorkowym komunikacie znalazła się jeszcze informacja o odmowie udzielenia licencji KIP, spółce IAI ze Szczecina.

Przeczytajcie także: KNF spowalnia cyfrową rewolucję

Szczerze mówiąc dotąd nie znałem tej firmy. Krótki research w internecie pozwolił szybko zorientować się, że IAI obsługuje sklepy internetowe oraz hotele korzystające z internetowej rezerwacji pokoi. Firma dostarcza im potrzebne oprogramowanie a jednocześnie, jako wartość dodatkową, oferuje system ułatwiający przyjmowanie i rozliczanie płatności. Spółka działa od 2000 roku, jest notowana na rynku New Connect a o licencję ubiega się od ponad 4 lat. Dlaczego jej nie dostała?

– W tym momencie nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Nie dostaliśmy jeszcze dokumentów uzasadniających odmowną decyzję KNF-u. Ale na pewno będziemy się odwoływać, ponieważ jesteśmy przekonani, że spełniamy wszystkie wymogi zawarte w ustawie o usługach płatniczych stawiane firmom ubiegającym się o zezwolenie – powiedział mi założyciel spółki Sebastian Muliński.

Przeczytajcie także: PayPal rezygnuje z kontrowersyjnej metody doładowań

Muliński dodaje, że dopóki procedura ubiegania się o zezwolenie KIP nie zostanie zakończona, jego spółka może prowadzić działalność na dotychczasowych zasadach. Co jednak, jeżeli odmowna decyzja KNF stanie się prawomocna? - Będziemy rozpatrywać alternatywne scenariusze – mówi krótko przedstawiciel IAI.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies