Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wykorzystał aplikację mobilną banku do kradzieży pieniędzy z bankomatów. Wpadł w Bytomiu

Złodziejowi udało się wypłacić bez użycia karty co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych

Komenda Główna Policji poinformowała o aresztowaniu w Bytomiu oszusta, który przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej jednego z banków kradł pieniądze z rachunków jego klientów. Łupem złodzieja miało paść co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Teraz grozi mu za to osiem lat więzienia.

Przeczytajcie także: Kilka nowych funkcji w aplikacji mobilnej mBanku

Jak policja pisze w swoim komunikacie, 30-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej wysyłał na losowo wybrane numery telefonów informacje o rzekomym przystąpieniu do wysoko płatnej subskrypcji gier online. By z niej zrezygnować, należało "kliknąć" na wskazany link. Ukazywał się wówczas formularz, w którym należało podać swój numer telefonu oraz wybrać bank. W kolejnym kroku oszukiwany logował się na swoje konto bankowe. W taki sposób sprawca uzyskiwał potrzebne dane i wypłacał pieniądze z bankomatów bez użycia karty i przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej.

Przeczytajcie także: Uwaga na nowe oszustwo na Facebooku

Policja nie zdradza szczegółów procederu uprawianego przez aresztowanego złodzieja. Wiadomo natomiast, że najpopularniejszą metodą wypłacania pieniędzy z bankomatów bez użycia karty jest obecnie Blik. Prawdopodobnie więc to za jego pomocą złodziejowi udało się podbierać gotówkę swoim ofiarom. Blik cieszy się opinią bezpiecznego rozwiązania. Nie zwalnia to jednak korzystających z niego klientów z obowiązku zachowania zdrowego rozsądku i ostrożności. Kraty w oknach i pancerne drzwi nie uchronią domu przed złodziejami, jeśli jego właściciel zostawi klucze do zamków na wycieraczce.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies