Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Lokaty mobilne kwiecień 2015 - Getin i PKO tną oprocentowanie

Już tylko jeden bank oferuje smartfonowe depozyty z odsetkami 4 proc. w skali roku

Spadek stóp procentowych doskwiera wszystkim ciułaczom, także tym, którzy do zakładania lokat używają aplikacji banków na swoich telefonach. Od ostatniej edycji raportu Cashless.pl na temat lokat mobilnych dwa banki zdecydowały się obniżyć oprocentowanie swoich produktów. Były to PKO oraz Getin Noble Bank.

W rezultacie na pozycji lidera rankingu najzyskowniejszych lokat tego typu pozostał Raiffeisen Polbank. Klienci tego banku, którzy zdecydują się założyć trzymiesięczny depozyt przez aplikację na smartfonie, mogą liczyć na odsetki w wysokości 4 proc. w skali roku.

Przeczytaj także: PKO obniża oprocentowanie lokat w IKO

Jeszcze miesiąc temu ranking otwierały ex aequo dwie instytucje, bo tyle samo oferował Getin Noble Banku. Teraz można tu zarobić już tylko 3,5 proc. na lokacie z 2-miesięcznym okresem zapadalności. W obu bankach minimalna kwota lokaty to tysiąc złotych a maksymalna – 10 tys. zł.

Trzecie miejsce zajmuje Millennium oferujące mobilne lokaty kwartalne z oprocentowaniem od 2,75 do 3,25 proc. Ta wyższa wartość jest dostępna dla klientów posiadających „Konto 360”. Użytkownicy pozostałych rachunków muszą zadowolić się mniejszą stawką. W Millennium minimalna kwota lokaty to 500 zł a maksymalna – 10 tys. zł.

Na kolejnej pozycji znajduje się oferta Banku Smart. Nowi klienci tej instytucji mogą założyć konto oszczędnościowe z odsetkami w wysokości 3 proc., jeżeli saldo wpłat nie przekracza 50 tys. zł. Powyżej tej kwoty odsetki spadają do 2,3 proc. Lepiej mają „starzy” klienci, który założyli tu rachunek przed 11 lutego. Wówczas oszczędności do 100 tys. procentują odsetkami w wysokości 3,1 proc., do 200 tys. zł – 3 proc. a powyżej tej kwoty – 2,5 proc.

Trzecia grupa klientów to ci, którzy otwierali rachunek w Banku Smart między 12 lutego a 17 kwietnia. Im bank oferuje 3,2 proc. dla oszczędności nie większych niż 50 tys. oraz 2,3 proc. powyżej tej kwoty. Smart nie określa minimalnej kwoty oszczędności.

Określa ją na poziomie tysiąca złotych Plus Bank. Nie ma tu za to kwoty maksymalnej. Plus Bank pozwala zarobić: 1,75 proc. na lokacie miesięcznej, 2,5 proc. – na kwartalnej, 2,65 proc. – na półrocznej, 2,75 – na rocznej i dwuletniej, oraz 2,9 proc. na 36-miesięcznej.

Natomiast PKO BP, jak wcześniej wspomniałem, jest drugim bankiem, który w ostatnim czasie obniżył atrakcyjność swoich mobilnych lokat. Teraz oferuje maksymalnie 2,5 proc. na depozycie miesięcznym (wcześniej było to 3 proc.). Na lokacie kwartalnej można zyskać 1,7 proc., półrocznej – 1,8 proc. a rocznej – 2 proc. Minimalna kwota depozytu to 1000 zł. Maksymalna jest tylko w odniesieniu do produktu 30-dniowego, i wynosi 10 tys. zł.

Przeczytaj także: Oto kilka sposobów na to, jak bezpiecznie płacić w internecie

2,5 proc. w skali roku można też zarobić w BZ WBK. Bank oferuje lokaty o 4- i 12-miesięcznym okresie oszczędzania. W obu przypadkach minimalna kwota jaką trzeba dysponować to 1000 zł. Maksymalna została określona na poziomie 20 tys. zł dla krótszego i 10 tys. zł dla dłuższego okresu oszczędzania.

Lokaty mobilne znajdują się również w ofercie Pekao. Ale oferowane tu odsetki nie powalają na kolana. Dość powiedzieć, że na 30-dniowym depozycie można zarobić od 1 proc. w skali roku przy oszczędnościach w wysokości do 50 tys. zł, do 1,15 proc. przy saldzie wpłat powyżej 100 tys. zł. Natomiast na lokatach z okresem zapadalności wynoszącym 2 miesiące bank oferuje 1,25 proc., 3 miesiące – 1,35 proc., 4 miesiące – 1,45 proc., pół roku i rok – 1,55 proc.

Specjalne lokaty kierowane do mobilnych klientów znajdują się również w ofercie Meritum Banku. To promocyjne produkty, których sprzedaż odbywa się przez kilka godzin od ogłoszenia na stronie internetowej banku. Niestety ostatnia edycja promocji pojawiła się w ubiegłym roku, a kolejne nie są organizowane.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies