Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Startują płatności HCE w Getinie

Klienci zyskają dostęp do nowego instrumentu płatniczego już maju

Wszystko wskazuje na to, że Getin Noble Bank będzie drugą instytucją w Polsce, która udostępni swoim klientom zbliżeniowe płatności mobilne w technologii HCE.

Aktualnie trwają tzw. testy family and friends. Z informacji przekazanych mi przez biuro prasowe Getinu wynika, że przebiegają bez większych problemów. To oznacza, że komercyjnie wdrożenie nowego instrumentu będzie możliwe już w przyszłym miesiącu.

Przeczytaj także: Już 27 kwietnia rozpocznie się podłączanie terminali PolCardu do systemu Blik

HCE to technologia umożliwiająca płatności bezstykowe telefonem komórkowym w podobny sposób, jak robi się to kartą zbliżeniową. Klient musi posiadać odpowiedni aparat oraz zainstalować na telefonie odpowiednią aplikację. Dane potrzebne do przeprowadzenia transakcji, takie jak np. numer karty płatniczej, przechowywane są w chmurze obliczeniowej.

Obecnie jedynym bankiem w Polsce, który oferuje płatności HCE, jest Pekao. Pod koniec ubiegłego roku instytucja ta przy udziale MasterCarda wdrożyła technologię w aplikacji PeoPay. Natomiast Getin współpracuje przy produkcji HCE z Visą.

Przeczytaj także: BPH udostępnił klientom płatności mobilne

Trzecim bankiem, który będzie mógł wkrótce pochwalić się płatnościami zbliżeniowymi z chmury, będzie prawdopodobnie BZ WBK. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele tej instytucji zapowiedzieli wdrożenie nowej technologii w lipcu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies