Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik w terminalach PolCard już pod koniec kwietnia

W ciągu kilku miesięcy sieć akceptacji Blika ma zwiększyć się o 50 tys. terminali zarządzanych przez firmę First Data Polska

Potwierdzają się moje informacje sprzed kilku tygodni na temat rychłego udostępnienia terminali PolCard użytkownikom systemu płatniczego Blik.

Przeczytaj także: Blik rozdaje pieniądze

Jak zapewnił mnie Grzegorz Długosz, wiceprezes spółki Polski Standard Płatności zarządzającej Blikiem, już 27 kwietnia rozpocznie się integracja sieci PolCard z Blikiem. – Jeżeli krótkie testy przebiegną bez zakłóceń, już w połowie maja użytkownicy Blika będą mogli zapłacić tym instrumentem w pierwszych punktach wyposażonych w terminale PolCard – powiedział Grzegorz Długosz.

Obecnie z systemu można korzystać w niektórych sklepach wyposażonych w terminale firmy eService, w bankomatach BZ WBK, ING Banku Śląskiego, Millennium i PKO, a także w sklepach internetowych. Wkrótce Blik będzie akceptowany również w bankomatach marki Planet Cash.

Przeczytaj także: Millennium udostępni Blika na zegarku

Z kolei w przyszłym roku sieć akceptacji Blika zostanie rozszerzona o ok. 25 tys. terminali należących do spółki Polskie ePłatności.

Aktualnie z nowego instrumentu płatniczego korzystać mogą klienci banków – założycieli PSP, czyli Aliora, BZ WBK, ING, mBanku, Millennium i PKO BP oraz dwóch marek należących do tych banków, czyli Inteligo i Orange Finanse. Za kilka tygodni zaoferuje go również Getin Noble Bank.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies