Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium udostępni Blika na zegarku

W przyszłym miesiącu klienci banku będą mogli skorzystać z pierwszej w Polsce aplikacji bankowej na smartwatcha. Wśród jej funkcji znajdą się m.in. płatności systemem Blik

O zamiarze wdrożenia aplikacji mobilnej na zegarki Millennium mówiło już od dawna. Kilka miesięcy temu prezentowało nawet pierwszą wersję rozwiązania, ale bez konkretów co do daty komercyjnego startu. Teraz znam już dużo więcej szczegółów na ten temat.

Przeczytaj także: Nowe możliwości w aplikacji BZ WBK

Ricardo Campos, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Millennium deklaruje, że klienci będą mogli skorzystać z aplikacji na smartwatche już w kwietniu. Zostanie ona udostępniona na razie na urządzenia z systemem Android. Trwają także prace nad rozwiązaniem na zegarki z systemem iOS.

Oczywiście w porównaniu z aplikacją na smartfony funkcjonalność apki na zegarki będzie ograniczona. Za jej pośrednictwem klient będzie mógł sprawdzić aktualne saldo na rachunku, przejrzeć historię kilku ostatnich operacji, skorzystać z wyszukiwarki oddziałów i bankomatów Millennium. Użytkownik będzie także mógł wybrać opcję otrzymywania powiadomień o księgowanych transakcjach na koncie.

Przeczytaj także: PKO udostępni pożyczki w aplikacji IKO już za kilka miesięcy

Ale najciekawszą funkcją aplikacji Millennium na smartwatche będzie możliwość generowania kodów systemu płatniczego Blik. Dzięki temu klient wypłaci pieniądze z bankomatów oraz zapłaci w sklepach akceptujących nowych system. W rezultacie za zakupy zaplacimy nawet wtedy, gdy zapomnimy zabrać ze sobą telefon.

To pierwsza aplikacja bankowa na zegarki w Polsce. Wydaje mi się, że również na świecie nie ma ich zbyt wiele, co stawia Millennium w roli rynkowego pioniera. Zobaczymy, czy zaakceptują ją klienci.

Przeczytaj także: Oto 6 aplikacji mobilnych banków, do których zalogować się najłatwiej

Millennium wprowadza aplikację na smartwatche przy okazji dużej aktualizacji aplikacji na smartfony, która również będzie dostępna w kwietniu. Wkrótce napiszę więcej na jej temat. A zmiany są naprawdę ciekawe…

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies