Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe możliwości w aplikacji BZ WBK

Od teraz bank udostępnia więcej informacji o rachunku bez konieczności logowania

Przy okazji aktualizacji aplikacji mobilnej związanej z wdrożeniem płatności mobilnych Blik, BZ WBK wzbogacił oferowane przez siebie rozwiązanie o jeszcze inne możliwości. Na ekranie głównym pojawił się nowy element – informacja o aktualnym saldzie oraz ostatniej operacji na rachunku.

bz wbk
W ten sposób bank dołączył do grona kilku już instytucji, które umożliwiają dostęp do salda bez logowania się do banku. Jako pierwsze na rynku zrobiły to ING Bank Śląski oraz mBank. W przypadku tego pierwszego informacja o saldzie wygląda tak:

ing
Śląski udostępnia również widget, czyli element, który można zainstalować na pulpicie telefonu. Widget podaje informacje nawet bez konieczności uruchamiania aplikacji. Wcześniej widgety z informacją o saldzie oferował także mBank. Jednak po wprowadzeniu aplikacji nowej generacji widgety zniknęły. Informacja o saldzie wygląda teraz tak:

mbank
Podobny ekran startowy otrzymują użytkownicy aplikacji Orange Finanse. Zarówno mBank jak i Śląski umożliwiają prezentację salda w postaci liczbowej lub procentowej, gdzie klient może samodzielnie zdefiniować wartość dla 100 proc. To zmniejsza ryzyko, że osoby postronne poznają aktualny stan rachunku użytkownika – procenty nic im nie powiedzą.

Wyróżnikiem nowej funkcji w aplikacji BZ WBK jest natomiast informacja o ostatniej transakcji. W ten sposób bez logowania do banku można szybko sprawdzić, czy ostatnia operacja to wynik działania użytkownika czy np. nieuprawnionego użycia karty.

Najnowsza aktualizacja aplikacji BZ WBK to moim zdaniem potwierdzenie jednego z najważniejszych obecnie trendów w bankowości mobilnej. Wydaje mi się, że inne banki też będą w tym kierunku iść. Wyraźnie też widać, że twórcy aplikacji zmierzają w kierunku uproszczenia obsługi oraz wzbogacania ich o nowe możliwości transakcyjne, np. poprzez płatności czy zaciąganie pożyczek.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies