Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konto osobiste z wysokimi odsetkami? Właśnie takie możecie mieć

W dodatku bank gwarantuje, że nigdy nie zmieni warunków prowadzenia rachunku. Tylko ile taka gwarancja jest warta?

Raiffeisen Polbank wprowadza do oferty „Wymarzone konto” z dożywotnią gwarancją niezmienności warunków. Bank zapewnia, że prowadzenie rachunku zawsze będzie bezpłatne, podobnie jak wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju czy przelewy internetowe. Wydawana do konta karta kosztuje 3 zł miesięcznie i to również ma się nigdy nie zmienić.

Co ciekawe, Raiffeisen Polbank zdecydował się wypłacać odsetki od środków zgromadzonych na ROR. Wysokość oprocentowania jest uzależniona od stopy referencyjnej NBP i powstaje poprzez jej przemnożenie przez wskaźnik 0,25 dla salda do 3 tys. zł, przez 0,75 dla salda od 3 do 10 tys. zł, oraz przez 1 dla wyższej kwoty. Tak obliczane oprocentowanie konta również jest gwarantowane przez bank. Obecnie wynosi odpowiednio 0,5 proc., 1,5 proc. i 2 proc. w skali roku.

Alior jeszcze w tym roku chce zlikwidować markę Meritum Bank. Ale pozostawi aplikację mobilną

To tyle o nowej ofercie Raiffeisen Polbanku. Zastanawiam się jednak, jak wielu z Was przyszła do głowy myśl, że gdzieś, kiedyś podobna oferta już była na rynku. Tak, tak, mam na myśli Ekstrakonto Plus w Kredyt Banku. Tam też było wysokie oprocentowanie oszczędności oraz większość usług dodatkowych za darmo. Nic dziwnego, że nowa oferta Raiffeisen Polbanku jest do niej podobna bo za jej przygotowanie odpowiadają ludzie, którzy wcześniej pracowali w Kredyt Banku.

Chodzi o Tomasza Dymowskiego, który od jesieni ubiegłego roku jest dyrektorem departamentu zarządzania ofertą produktową w Raiffeisen Polbanku a wcześniej odpowiadał m.in. za rozwój produktów w Kredyt Banku, oraz o Macieja Bardana, który obecnie jest wiceprezesem Raiffeisen Polbanku odpowiedzialnym za detal a trafił tu ze stanowiska prezesa KB. Obaj chcą przekonać do swojej nowej oferty co najmniej 100 tys. klientów. Na założenie Ekstrakonta Plus udało się im namówić 90 tys. osób w okresie od maja do końca 2011 roku. Sukces może więc zostać powtórzony.

Jeżeli chcielibyście w najbliższe wakacje objechać Europę, ale brakuje Wam pieniędzy, sprawdzcie tę aplikację. Urlop może być dużo tańszy

Pod pewnym względem oferta Raiffeisen Polbanku wpisuje się w nowy trend na polskim rynku. Gwarancje niezmienności warunków dają już Alior, Bank Pocztowy i Getin Noble Bank. Kwestią czasu pozostaje, kiedy inne banki pójdą w tę stronę. Instytucje same są winne temu, że aby przyciągnąć klientów muszą uciekać się do zapewnień, że po miesiącu czy dwóch nie zmienią cennika. Klienci nauczyli się, że integralną częścią umowy na prowadzenie rachunku jest także tabela opłat i prowizji, którą bank w każdej chwili może zmienić. No chyba, że zagwarantuje, że tego nie zrobi.

Mnie zastanawia jednak, ile takie gwarancje są warte. Pytanie to jest ważne zwłaszcza w kontekście Raiffeisen Polbanku, który został wystawiony na sprzedaż. Nowemu właścicielowi wcale nie muszą się podobać i jeżeli zechce łatwo znajdzie sposób na to, by się z nich wyplątać. Podobnie jak BZ WBK, po przejęciu Kredyt Banku, szybko zmienił warunki Ekstrakonta Plus. Pamiętajcie o tym decydując się na założenie „Wymarzonego konta”.

O pędzie banków do gwarantowania nam wszystkiego piszę dzisiaj w Dzienniku Gazecie Prawnej. Zapraszam

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies