Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe prawie darmowe konto dla firm

Orange Finanse ma wreszcie ofertę dla prowadzących działalność gospodarczą. Przez pół roku od założenia rachunku i karty nie trzeba będzie za nie płacić. A później?

Nowa propozycja Orange Finanse jest skierowana do najmniejszych firm. To przede wszystkim rachunek bieżący oraz karta debetowa. Prowadzenie konta generalnie będzie bezpłatne. Aby uniknąć 5 zł miesięcznej prowizji wystarczy bowiem opłacić z rachunku składki na ubezpieczenie społeczne. Jeżeli więc będzie to podstawowe konto waszej firmy, nie będziecie za nie płacić.

Dodatkowo Orange Finanse przygotowało promocję polegająca na tym, że przez pierwsze pół roku rachunek jest darmowy bezwarunkowo. I uwaga: przelewy do ZUS i urzędu skarbowego są bezpłatne, ale wszystkie pozostałe do innych banków to wydatek w wysokości 1 zł.

Przez sześć miesięcy będziecie też mogli korzystać za darmo z karty debetowej oraz naklejki zbliżeniowej (naklejanej np. na smartfon). Później bank naliczy za to prowizję w wysokości 5 zł miesięcznie, chyba że wykonacie co najmniej pięć transakcji bezgotówkowych. Minimalna wartość takich płatności nie została określona. Dodatkowo Orange Finanse oferuje bezprowizyjne wypłaty z bankomatów Euronetu, a także deponowanie gotówki we wpłatomatach mBanku, Euronetu oraz CashLine.

W ramach promocji każdy użytkownik firmowej debetówki w Orange Finanse otrzyma też zwrot 5 proc. poniesionych za jej pomocą wydatków. Zwrot jest ograniczony do 600 zł w ciągu sześciu miesięcy. Jednak by na niego liczyć trzeba spełnić dodatkowy warunek - opłacić z konta fakturę za usługi telekomunikacyjne w Orange.

Oceniając ofertę Orange Finanse dla firm trzeba zwrócić uwagę na limit odnawialny w wysokości 10 tys. zł, możliwy do uzyskania od razu po założeniu konta. I to niezależnie od tego, jak długo działa firma. To wyróżnik bo większość banków na rynku nie oferuje kredytów start-upom. Koszty prowadzenia rachunku i karty również należą do tych niższych niż rynkowa średnia. Jednak wciąż można znaleźć tańsze oferty np. w BIZ Banku czy Meritum.

Orange Finanse wystartowało jesienią ubiegłego roku. W ciągu pierwszych czterech miesięcy rachunki osobiste otworzyło tu bez mała 50 tys. klientów indywidualnych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies