Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Marka Meritum zniknie z rynku jeszcze w tym roku

Alior, który przejął mały bank z Trójmiasta, prawdopodobnie pozostawi na rynku część jego produktów, w tym aplikację mobilną

Kilka dni temu Alior zamknął transakcję zakupu akcji Meritum Banku. Fuzja prawna spodziewana jest w II kwartale 2015 r. Natomiast przed końcem tego roku ma zostać przeprowadzona pełna fuzja operacyjna. Wtedy też wszystkie oddziały przejętego banku zyskają logo Aliora, a Meritum zniknie z rynku. – Nasza marka ma o wiele większą rozpoznawalność. Nie ma więc sensu utrzymywanie jednocześnie dwóch brandów – powiedział na zakończonej przed chwilą konferencji prasowej Witold Skrok, wiceprezes Aliora.

Z płatności mobilnych w chmurze, oferowanych przez Pekao, korzysta już prawie 10 tys. klientów

Jednak nie wszystko, co wypracował Meritum Bank, zniknie z rynku. Przedstawiciele Aliora zadeklarowali, że część dzisiejszej oferty przejmowanej instytucji zostanie zaimplementowana do oferty połączonego banku. Mowa np. o aplikacji mobilnej Meritum. – Bankowość mobilna, którą dziś oferujemy, ma już kilka lat. Nawet gdybyśmy nie kupili Meritum, musielibyśmy ją zmienić. Aplikacja, jaką dysponuje Meritum, jest bardzo nowoczesna. Prawdopodobnie więc wykorzystamy ją przy wdrażaniu naszego rozwiązania w tym zakresie, co planujemy zrobić w drugiej połowie roku – zadeklarował Michał Hucał, wiceprezes Aliora.

Raiffeisen Polbank jeszcze w tym roku wdroży nowy serwis transakcyjny

W tym samym czasie klienci banku mogą liczyć na dostęp do nowego serwisu transakcyjnego, który podobnie jak u kilku konkurentów, zostanie przygotowany w technologii RWD. Pozwala ona na dostosowywanie się strony internetowej do wielkości urządzenia, na którym jest wyświetlana. Natomiast za kilka tygodni nową aplikację na smartfony dostaną klienci T-Mobile Usługi Bankowe, czyli wspólnego przedsięwzięcia Aliora i niemieckiego telekomu.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies