Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Śląski zrezygnuje z aplikacji mobilnej?

Najpóźniej w czerwcu będzie gotowy nowy serwis transakcyjny Banku Śląskiego. System jest tworzony w oparciu o technologię zapewniającą mu pełną funkcjonalność także na urządzeniach przenośnych

Prace nad nowym systemem transakcyjnym Śląskiego są bardzo zaawansowane – zostaną zakończone prawdopodobnie w maju lub w czerwcu. Klienci dostaną do niego dostęp najprawdopodobniej we wrześniu aczkolwiek nie od razu do wszystkich funkcji. Z naszych informacji wynika, że na początku za pośrednictwem nowego środowiska klienci będą mogli wykonywać tylko podstawowe operacje. Z czasem jego funkcjonalność będzie się zwiększać. Stary system ma działać równolegle do czasu uruchomienia wszystkich funkcji nowego.

System transakcyjny Śląskiego powstaje w technologii RWD. Dzięki niej strona internetowa dostosowuje się do wielości ekranu, na jakim jest otwierana, a więc np. do monitora komputera, wyświetlacza smartfona czy tabletu. Większość serwisów informacyjnych czy nowoczesnych witryn tworzona jest dziś w ten właśnie sposób. Nowość dotarła również i do banków. Kilka z nich, np. Millennium, wykorzystuje już tę technologię na swoich stronach informacyjnych. Część instytucji idzie jednak dalej, stawiając na RWD i rezygnując jednocześnie z rozwoju aplikacji mobilnych. Istnieje przekonanie, że w przyszłości nowa technologia zupełnie je wyeliminuje z rynku. Wymagają bowiem przygotowania kilku wersji na różne systemy operacyjne oraz ciągłej aktualizacji.

Czy to zatem oznacza, że Śląski rezygnuje z aplikacji mobilnych? – Jak dotąd decyzja w tej sprawie nie została podjęta – stwierdziła na zakończonej przed chwilą konferencji prasowej Małgorzata Kołakowska, prezes ING BSK. Przedstawiciele instytucji zapewniają, że jeżeli taka decyzja zapadnie, na pewno nie stanie się to w najbliższym czasie. Aplikację Śląskiego zainstalowało ponad 800 tys. klientów. Tylko w grudniu wykonali za jej pomocą 1,3 mln transakcji. Prawdopodobnie więc przez pewien nieokreślony dziś jeszcze czas zarówno nowy serwis RWD jak i aplikacja mobilna Śląskiego będą funkcjonować jednocześnie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies