Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Coraz bliżej do płatności mobilnych w Plusie

Za kilka tygodni sieć ma udostępnić swoją wersję mobilnego portfela

O tym, że Plus zamierza pójść w ślady T-Mobile oraz Orange i wprowadzić do oferty płatności mobilne w tzw. modelu simcentrycznym, pisałem na swoim blogu już w październiku ubiegłego roku – wpis dostępny jest tutaj. To były nieoficjalne informacje, potwierdzone jednak w kilku źródłach.

Przeczytaj także: Ten program lojalnościowy będzie lepszy niz Payback. O ile wystartuje

Z kolejnych wciąż nieoficjalnych wieści wynika, że plany Plusa zaczynają się materializować, a ich finał zobaczymy już za kilka tygodni. Informacje takie podał serwis Telepolis. Wiadomo, że portfel podobny do myWallet od T-Mobile oraz NFC Pass od Orange, będzie początkowo dostępny dla klientów powiązanego z operatorem Plus Banku. W przyszłości rozwiązanie ma być również otwarte dla abonentów tego telekomu posiadających rachunki w innych instytucjach.

Model simcentryczny płatności mobilnych polega na tym, że dane karty bankowej potrzebne do transakcji umieszczone są na karcie SIM telefonu komórkowego. Użytkownik aby móc korzystać z tego rodzaju płatności mobilnych musi więc mieć odpowiednią kartę SIM, zainstalowaną na smartfonie aplikację portfela oraz aparat telefoniczny, wyposażony w moduł zbliżeniowy NFC. Wówczas komórką może płacić jak zwykłą kartą bezstykową.

Przeczytaj także: Alior wprowadza prowizję od płatności smartfonami

Obecnie płatności simcentryczne oferują Alior, Getin, Euro Bank, mBank i Raiffeisen Polbank z MasterCardem oraz ING Bank Śląski z Visą. Do tego grona wkrótce dołączy też BPH. Na razie korzysta z tego rozwiązania co najwyżej kilkadziesiąt tysięcy klientów.

Wśród specjalistów panuje przekonanie, że większe szanse na upowszechnienie się mają płatności mobilne nazywane HCE, gdzie dane karty bankowej przechowywane są w chmurze obliczeniowej. Bank nie musi więc współpracować z telekomem by je oferować. Ale to nowość, na razie mogą tak płacić tylko klienci Pekao. Wedle moich informacji jest ich na razie niecałe 10 tys.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies