Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NFC w aplikacji mBanku nie dla klientów T-Mobile

Z płatności NFC w mBanku mogą korzystać abonenci Orange i T-Mobile, ale tylko ci pierwsi mogą płacić z poziomu aplikacji bankowości mobilnej

Ostatnia aktualizacja aplikacji mBanku zmieniła wygląd strony startowej, a przy okazji wprowadziła nieco zamieszania. Po zalogowaniu wyświetlają się na niej skróty, dzięki którym można wykonać przelew, doładować telefon, spłacić kartę oraz zapłacić NFC.

mbank NFC

Jednak uwaga – z tej ostatniej funkcjonalności mogą skorzystać jedynie abonenci sieci Orange. Klientom T-Mobile po kliknięciu na skrót NFC ukazuje się bowiem komunikat: „Karta SIM niezgodna z NFC Pass”.

mbank nfc2

Takie ostrzeżenie dostrzegłem wczoraj rano na moim telefonie, gdy chciałem sprawdzić, jak działa funkcja płacenia NFC. Dodam, że moja karta SIM jest zgodna ze standardem płatności NFC, bo działa na niej karta PaySIM wystawiona także przez mBank, ale do aplikacji MyWallet. Dlaczego karta w jednej aplikacji działa, a w innej nie?

- Wprowadzona wczoraj usługa NFC jest przeznaczona, jak informowaliśmy, dla abonentów Orange. Usługa funkcjonuje na telefonach z Androidem – tłumaczy Krzysztof Olszewski, rzecznik mBanku. Z płatności NFC nie skorzystają natomiast właściciele iPhonów ( jak wiadomo, system iOS na tego typu usługi "zewnętrzne" jest zamknięty) oraz smartfonów z Windows Phone.

Jak dodaje Olszewski w mBanku zarówno klienci Orange, jak i T-Mobile mogą płacić NFC. - W przypadku Orange, jeśli ma się telefon z NFC i odpowiednią kartę SIM, karta płatnicza obsługiwana jest bezpośrednio w aplikacji mobilnej mBanku. W przypadku T-Mobile, aby obsługiwać kartę, niezbędne jest posiadanie aplikacji MyWallet od T-Mobile – wyjaśnia Olszewski.

Co ciekawe NFC z Orange w mBanku funkcjonowało kilka lat na tych samych zasadach co w T-Mobile. Wtedy również niezbędna była osobna aplikacja - Orange Cash. Dzisiaj, będąc abonentem Orange, wystarczy po prostu skorzystać z appki mBanku. Zamieszanie może jednak powstać w sytuacji, gdy klient T-Mobile uruchomi aplikację mBanku i ujrzy hasło „zapłać NFC”. Może czuć się wprowadzony w błąd, jeśli kliknie w tę ikonę i dostanie zwrotną informację, że jego karta jest niezgodna ze standardem NFC. Aby zapobiec takiej sytuacji przydałby się być może dodatkowy komunikat informujący, że usługa kierowana jest wyłącznie do klientów Orange?

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies