Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zbliża się nowy MyWallet

T-Mobile kończy przygotowania do wprowadzenia nowej wersji swojego portfela

Z naszych informacji wynika, że prace nad portfelem MyWallet drugiej generacji dobiegają końca. Może ona ujrzeć światło dzienne w ciągu najbliższego miesiąca. Jak się dowiedzieliśmy nowe oprogramowanie oprócz płatności zbliżeniowych zaoferuje klientom dodatkowe funkcjonalności. Użytkownicy aplikacji mają otrzymać m.in. usługi geolokalizacji połączone z programami lojalnościowymi i rabatowymi oraz możliwość płatności za bilety komunikacji miejskiej i parkingi bez konieczności instalowania na smartfonie dodatkowych aplikacji.

Przypomnijmy, że MyWallet umożliwia umieszczenie w „mobilnym portfelu” jednej lub wielu kart debetowych i kredytowych oraz dokonywanie płatności smartfonem we wszystkich miejscach akceptujących transakcje zbliżeniowe. Żeby korzystać z aplikacji trzeba być abonentem sieci T-Mobile, posiadać telefon z modułem NFC, odpowiednią kartę SIM, włączyć usługę MyWallet oraz zainstalować aplikację. Gdy już przebrniemy przez te trudności, składamy zlecenie w banku na wydanie dedykowanej karty, która umożliwi dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą telefonu.

Obecna wersja aplikacji MyWallet nie jest doskonała. Przyznam, że sam próbowałem ją uruchomić na moim telefonie (Galaxy Note 3) i po kilku niepowodzeniach zrezygnowałem. Z systemu operatora otrzymywałem bowiem informację, że technicznie telefon jest przygotowany do płatności zbliżeniowych i usługa jest dostępna, ale płacić nim nie mogłem. Po krótkiej korespondencji z operatorem oraz mBankiem, który wydał mi wirtualną kartę do umieszczenia w urządzeniu, wywiesiłem białą flagę. A szkoda, bo wydaje mi się, że to bardzo wygodne rozwiązanie.

Udostępnienie nowej wersji My Wallet jest warunkiem koniecznym do znalezienia się TMUB (wspólnego przedsięwzięcia T-Mobile i Aliora) wśród banków oferujących Blik, o którym piszemy tutaj. Z naszych informacji wynika, że to jedyna przeszkoda na drodze do udostępnienia tego sposobu płatności klientom T-Mobile Usługi Bankowe. Blik startuje 9 lutego i od razu będzie dostępny dla użytkowników bezpośredniego konkurenta TMUB, czyli Orange Finanse.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies