Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BPH startuje z płatnościami mobilnymi

Bank wprowadzi nową ofertę już w przyszłym miesiącu. Przez rok będzie można z niej korzystać za darmo 

O planach wdrożenia płatności mobilnych przez BPH pisał pod koniec ubiegłego roku serwis PRNews. Wtedy była to pogłoska rynkowa, ale dziś wiemy nieco więcej na ten temat. W tabeli opłat i prowizji BPH pojawiły się już bowiem zapisy dotyczące mobilnej oferty banku. Jej rychłe wdrożenie potwierdzają też przedstawiciele BPH.

Bank współpracuje przy tym z MasterCardem. Postawił na tzw. simcentryczny model mobilnych płatności zbliżeniowych. Oznacza to, że dane karty potrzebne do przeprowadzania transakcji zapisane będą na karcie SIM smartfona wyposażonego w antenę zbliżeniową NFC. Stąd wiadomo też, że z nowej oferty BPH korzystać będą mogli tylko ci właściciele rachunków w banku, którzy są jednocześnie klientami sieci T-Mobile i Orange. Na razie tylko te dwa telekomy współpracują z MasterCardem przy płatnościach mobilnych.

KNF robi porządki w systemach płatności oferowanych przez instytucje nie będące bankami. Czy to przypadek, że dzieje się to akurat teraz?

Za przyjemność korzystania z płatności smartfonem będzie trzeba zapłacić 3 zł miesięcznie. Chyba że wykona się min. 4 transakcje bezgotówkowe przy pomocy telefonu miesięcznie. Wówczas opłata nie będzie pobierana. – Dodatkowo przez rok będzie obowiązywała promocja, w ramach której opłata nie będzie pobierana niezależnie od liczby wykonanych transakcji – deklaruje Joanna Nagierska z biura prasowego BPH.

W nowym regulaminie świadczonych przez siebie usług BPH zawarł też informacje na temat nowej usługi o nazwie „Aplikacja Mobilne Płatności”, która ma umożliwiać dokonywanie transakcji na odległość. To portfel elektroniczny MasterPass, który również będzie dostępny dla klientów BPH w kwietniu. Obecnie płatności mobilne w tzw. modelu simcentrycznym oferują: mBank, Getin, Euro Bank, Raiffeisen Polbank oraz Alior.

mPay dorobił się wreszcie aplikacji mobilnej z prawdziwego zdarzenia

Płatności w modelu simcentrycznym, choć dostępne u nas od ponad dwóch lat, na razie nie zdobyły wielu użytkowników. O wiele większe szanse na to mają płatności zbliżeniowe HCE. W tym wypadku dane potrzebne do przeprowadzania transakcji umieszczone są w chmurze obliczeniowej. Dzięki temu nie jest potrzebna współpraca banku z telekomem. Obecnie jedynym bankiem w Polsce, który oferuje HCE we współpracy z MasterCardem, jest Pekao. Ale kilka innych instytucji pracuje nad ich wdrożeniem, m.in. Getin i BZ WBK z Visą.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies