Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay wreszcie z aplikacją

Sky Cash doczekał się konkurencji z prawdziwego zdarzenia. Na razie na telefonach z Androidem

mPay zapowiadał wdrożenie aplikacji mobilnej już ponad rok temu. Teraz wreszcie się to udało, ale wydarzenie przebiegło całkowicie bez echa. Pewnie bym je przegapił, gdyby nie znajomy z konkurencji, który zauważył nową apkę i napisał o niej na Twitterze. – Aplikację można już pobierać ze sklepu Google Play. Natomiast w iOS powinna być dostępna w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Na razie nie przygotowaliśmy rozwiązania na telefony z Windows Phone, ale nie jest wykluczone, że w przyszłości się takie pojawi – mówi Anna Dziurdziak z mPay. Fakt, że start aplikacji nie jest na razie szerzej komunikowany, wynika z chęci wyeliminowania przez firmę ewentualnych błędów jakich nie udało się zidentyfikować w środowisku testowym.

Uwaga na nowy atak na wasze skrzynki pocztowe. Nie dajcie się nabrać

Spółka jest pionierem płatności mobilnych w Polsce. Wystartowała w 2006 roku z systemem opartym na kodach USSD. Technologia pozwala na wykonywanie transakcji poprzez wybranie odpowiedniego numeru telefonu. Rozwiązanie działa na wszystkich aparatach, także starszego typu. – Wdrożenie aplikacji na smartfony nie oznacza jednak, że rezygnujemy z płatności przy wykorzystaniu kodów USSD. Wciąż będziemy je oferować klientom korzystającym z telefonów starszej generacji. Natomiast aplikacja to nowy kanał sprzedaży, którym chcemy dotrzeć do klientów zainteresowanych nowocześniejszymi rozwiązaniami – podkreśla przedstawicielka mPay.

Zakładając lokatę w aplikacji na smartfonie zarobisz więcej. Oto 5 najlepszych lokat mobilnych

Obecnie aplikacja mPay umożliwia opłacanie parkowania w płatnych strefach, zakup biletów komunikacji miejskiej, doładowywania telefonów oraz przelewy pomiędzy użytkownikami. Niestety, grono miast, w których można płacić rozwiązaniami dostarczanymi przez mPay jest skromniejsze niż w przypadku konkurencyjnej firmy Sky Cash. Aplikacją mPay nie można np. opłacać parkowania w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies