Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy atak na skrzynki e-mail. Nie dajcie się nabrać

Cyberprzestępcy podszywają się pod administratorów poczty elektronicznej

Od kilku dni na skrzynki pocztowe użytkowników internetu w Polsce trafia spam z informacją, że ze względu na nietypowe działanie konta zostało ono zablokowane przez administratora systemu. Zgodnie z zawartym poleceniem aby odblokować pocztę należy kliknąć w załączony link, a następnie podać swój adres e-mail oraz hasło. Treść wiadomości wygląda następująco:

Drogi Uzytkowniku

Niedawno wykryto nietypowe dzialania z konta e-mail, wiec skrzynka pocztowa zostala tymczasowo zawieszona przez administratora systemu, prosimy odzyskac swoje konto, klikajac na ponizszy link lub skopiuj do przegladarki:

W zwiazku z tym, mozna otrzymac te wiadomosc w folderze spamu, prosimy przejsc do skrzynki odbiorczej i kliknij w link….


Przepraszamy za niedogodnosci.
Administrator Systemu

Informacja jest napisana w miarę poprawną polszczyzną więc w pierwszej chwili wygląda autentycznie. Zwraca jednak uwagę brak polskich znaków oraz błędy w odmianie niektórych wyrazów. Dziwnie wygląda również polecenie PRZEDKŁADAĆ zamiast po prostu WYŚLIJ, na podlinkowanej stronie. Nie dajcie się więc nabrać i zignorujcie takiego mejla.

Eksperci z firmy Cisco zidentyfikowali nowy rodzaj spamu

Podanie hasła w tym formularzu oznaczać może utratę kontroli nad kontem pocztowym. Chociaż wydaje się, że to nic wielkiego może być źródłem wielu kłopotów. Dzięki dostępowi do poczty cyberprzestępcy mogą np. przejąć profile w portalach społecznościowych. Pieniądze na rachunkach bankowych są w takiej sytuacji względnie bezpieczne, bo jakakolwiek transakcja w serwisie internetowym prawidłowo działającego systemu bankowego powinna być zabezpieczona hasłem jednorazowym.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: ATAK, SPAM

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies