Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konto w BZ WBK założysz przez aplikację

Bank chce udostępnić nową usługę już w przyszłym miesiącu

Dzięki niej każdy kto zainstaluje na swoim smartfonie aplikację mobilną BZ WBK, będzie mógł za jej pomocą złożyć wniosek o konto osobiste, otworzyć je a następnie aktywować przelewem typu pay by link z konta prowadzonego w innej instytucji.

W ten sposób w ciągu kilkunastu minut osoba, która dotąd nie miała z BZ WBK żadnych relacji, będzie mogła stać się jego klientem.

Przeczytaj także: Citi Handlowy rezygnuje z aplikacji na Black Berry

Taki sposób otwierania konta nie jest całkowitą nowością na naszym rynku. Z poziomu aplikacji rachunki mogą już otwierać i aktywować klienci np. Meritum Banku czy Banku Smart.

Jednak dla BZ WBK to duża zmiana. Bank ten ze względów wizerunkowych i ostrożnościowych bronił się przed udostępnianiem zdalnego otwierania kont. Aby stać się jego klientem trzeba było pofatygować się osobiście do jego placówki, albo złożyć wniosek np. przez internet, a umowę podpisać po otrzymaniu dokumentów kurierem.

Przeczytaj także: PKO BP obniża oprocentowanie lokat zakładanych w aplikacji IKO

Natomiast na rynku standardem staje się otwieranie i aktywowanie rachunków bez podpisywania papierowych dokumentów. Potwierdzenie tożsamości klienta odbywa się poprzez przelew z innego banku.

W nowej usłudze BZ WBK widzę tylko jeden mankament. Bank w procesie aktywacji rachunku na smartfonie chce wykorzystać przelewy typy pay by link, wymyślone raczej z myślą o tradycyjnych komputerach. Rozwiązanie to wymusza na kliencie zalogowanie się na konto w innym banku i potwierdzenie przelewu hasłem SMS-owym. Wykonanie tej operacji na telefonie nie jest łatwe, co może zniechęcić część klientów do nowej usługi.

Przeczytaj także: Śląski zaczyna sprzedaż kredytów przez aplikację mobilną

Wdrożenie funkcji zakładania rachunku osobistego poprzez aplikację na smartfonie ma się zbiec z początkiem dużej akcji promującej bankowość mobilną BZ WBK. Ma być ona kierowana do młodszych klientów, a dzięki niej bank chce pozyskać kilkadziesiąt tysięcy nowych, aktywnych użytkowników aplikacji. Na koniec ubiegłego roku było ich 364 tys.

W ramach promocji nowi użytkownicy aplikacji mobilnej będą mogli odzyskać do 150 zł z wydatków poniesionych za pomocą aplikacji na zakupy mobilne, np. bilety komunikacji miejskiej czy opłaty za parkingi.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies