Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pierwsza aplikacja bankowa w Polsce, do której zalogujesz się odciskiem palca

W przyszłym miesiącu Millennium przeprowadzi poważną aktualizację bankowości mobilnej. Na klientów czeka wiele udogodnień, wśród nich logowanie biometryczne

Aplikacja Millennium będzie jedną z pierwszych na świecie, o ile w ogóle nie pierwszą, która do logowania wykorzystywać będzie czytnik linii papilarnych instalowany na smartfonach. W pierwszej kolejności palcem będą mogli logować się użytkownicy najnowszych iPhonów. W dalszej kolejności planowane jest również udostępnienie nowej funkcji właścicielom telefonów z Androidem, oczywiście tych wyposażonych w czytnik linii papilarnych.

Rzecz jasna użytkownik będzie mógł sam zdecydować: wybrać nowy, biometryczny sposób logowania, czy pozostać przy tradycyjnym, za pomocą PIN-u. Bezpieczeństwa środków na koncie ma strzec dodatkowy kod, służący do autoryzacji przelewów wychodzących, zlecanych za pośrednictwem aplikacji.

Przeczytaj także: Teraz o wiele łatwiej aktywować nową aplikację mBanku

Ale nowy sposób logowania to nie jedyna zmiana, jaka czeka korzystających z bankowości mobilnej w Millennium. W nowej wersji aplikacji zyskają oni również możliwość jej daleko idącej personalizacji.

Będą np. mogli zmieniać tło strony startowej, czy też wybierać klawisze skrótów, jakie zobaczą po zalogowaniu do apki. Nowa aplikacja oferować będzie również widgety.

Standardowo widget będzie prezentował saldo na rachunku powiązanym w postaci kwotowej lub procentowej. Ale klient będzie mógł zmienić te funkcję, np. umieścić tu klawisz generujący kod systemu płatniczego Blik.

Przeczytaj także: Nowe możliwości w aplikacji BZ WBK

Nowością będzie również sejf, w którym klienci będą mogli przechowywać karty lojalnościowe. Dziś wielu osobom brakuje miejsca w portfelach na karty rabatowe różnych wystawców. Aplikacja Millennium umożliwi zeskanowanie tych kart i przechowywanie ich w aplikacji oraz korzystanie bez konieczności noszenia w portfelu niezliczonych plastików.

Jak wspomniałem na wstępie, aplikacja mobilna Millennium drugiej generacji będzie dostępna dla klientów już w przyszłym miesiącu. Początkowo będą mogli ją aktualizować właściciele smartfonów Apple oraz tych z systemem Android. W dalszej kolejności bank przewiduje też produkcję nowego oprogramowania na urządzenia z Windows Phone.

Wraz z aktualizacją aplikacji na smartfony w kwietniu Millennium udostępni pierwszą w Polsce bankową aplikację mobilną na smartwatche, o czym pisałem wczoraj.

Przeczytaj także: Millennium udostępni pierwszą w Polsce aplikację bankową na smartwatche

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies