Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING przejmie fintech Paymento Financial. Ma już zgodę KNF

KNF zezwoliła również na nabycie akcji eService przez Global Payments, a także wyraziła kilka zgód kadrowych

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego podjęła kilka decyzji, które mogą zainteresować czytelników cashless.pl. Jedną z nich jest wyrażenie zgody na przejęcie przez grupę ING fintechu Paymento Financial.

Przeczytajcie także: KNF reaguje na komunikat Binance

Paymento to polska firma dostarczająca rozwiązania w obszarze płatności w e-commerce, posiadająca status krajowej instytucji płatniczej. Fintech współpracuje z ING już od ponad 5 lat, m.in. przy bramce płatniczej imoje. A teraz ING Investment Holding, spółka zależna od ING Banku Śląskiego, przejmie pakiet kontrolny akcji w Paymento Financial. Transakcja ma się przyczynić do wzmocnienia w ING kompetencji e-commerce i dalszego rozwoju oferty banku w tym obszarze.

Komisja zgodziła się również na pośrednie nabycie udziałów w Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService przez Global Payments. To pokłosie transakcji, o której mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w sierpniu zeszłego roku: Global Payments przejęło EVO Payments za ok. 4 mld dolarów. EVO było zaś współwłaścicielem największego na polskim rynku agenta rozliczeniowego, czyli eService.

Nadzorca udzielił również zezwolenia Generali PTE na przejęcie zarządzania NNLife Dobrowolnym Funduszem Emerytalnym i NNLife Otwartym Funduszem Emerytalnym. NNLife to przejściowa marka wykorzystywana przez Nationale-Nederlanden do operacji przejętych od MetLife’u. Pozyskany w ramach transakcji biznes ubezpieczeniowy amerykańskiej grupy Holendrzy zostawili sobie, zaś część emerytalną odsprzedali właśnie Generali.

Przeczytajcie także: Ponad 44 mln kart płatniczych na rynku

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o kwestiach kadrowych. Komisja wyraziła zgodę na powołanie Adama Marciniaka na stanowisko prezesa VeloBanku oraz Pauliny Strugały na stanowisko członka zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności tegoż banku. Zgody na prezesurę otrzymali również Adam Dwulecki, stojący na czele Wienera, oraz Agnieszka Kiełbasińska jako szefowa Signal Iduny.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies