Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nationale-Nederlanden już po fuzji prawnej z dawnym MetLife'em. Zmiany również w grupie Allianz

Połączenie Nationale-Nederlanden i NNLife to efekt ogłoszonego w lipcu 2021 r. zakupu MetLife'u przez holenderską grupę

Nationale-Nederlanden sfinalizowało fuzję prawną z dawnym MetLife’em. Od dziś podmioty te działają jako jedno towarzystwo ubezpieczeń, pod marką Nationale-Nederlanden.

Przeczytajcie także: Znika marka MetLife

Zakończona fuzja to efekt decyzji o przejęciu spółek dawnego MetLife’u w Polsce przez grupę NN, która została ogłoszona w lipcu 2021 r. W kwietniu 2022 r. zgodę na transakcję wyraziła Komisja Nadzoru Finansowego, a nowy właściciel rozpoczął rebranding – miejsce MetLife’u zajął NNLife. Była to jednak tylko tymczasowa marka. Po fuzji na rynku pozostaje dotychczasowy brand, czyli Nationale-Nederlanden TUnŻ.

Ostatnim etapem integracji będzie fuzja operacyjna, polegająca m.in. na ujednoliceniu systemów oraz procesów operacyjnych.
Warto wspomnieć, że w międzyczasie Nationale-Nederlanden zdecydowało się sprzedać część aktywów dawnego MetLife’u, które kupiło w pakiecie z dziś wchłoniętym towarzystwem ubezpieczeń na życie. W sprawie sprzedaży biznesu emerytalnego porozumiano się z Generali. Z kolei towarzystwo funduszy inwestycyjnych ma trafić do firmy Rockbridge.

Przeczytajcie także: Czym są dziś BZ WBK-CU, Commercial Union i Amplico

Z końcem roku doszło też do połączenia towarzystw emerytalnych z grupy Allianz. W Krajowym Rejestrze Sądowym 30 grudnia zarejestrowano fuzję PTE Allianz i Aviva PTE Aviva Santander, a połączone podmioty będą działały pod nazwą PTE Allianz Polska. W najbliższym czasie należy się spodziewać również zmiany marki OFE z dawnej grupy Aviva, które będzie funkcjonować pod tymczasową nazwą: Drugi Allianz Polska OFE. Połączenie tego podmiotu z Allianz Polska OFE zaplanowano na 12 maja 2023 r.

Operacje te są wynikiem przejęcia polskich spółek brytyjskiej Avivy przez Allianz. Do zakupu doszło w 2021 r., a transakcja opiewająca na kwotę 2,5 mld euro była jedną z największych tego rodzaju na polskim rynku ubezpieczeń i inwestycji. W lipcu minionego roku doszło do fuzji prawnej towarzystw ubezpieczeniowych ze stajni Allianza i Avivy.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies