Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Generali jednak uszczknie kawałek MetLife’u. Porozumiało się z Nationale-Nederlanden w sprawie zakupu biznesu emerytalnego

Dzięki transakcji Generali awansuje na 4. miejsce pośród funduszy emerytalnych w Polsce

Generali i Nationale-Nederlanden poinformowały o osiągnięciu porozumienia w sprawie zakupu biznesu emerytalnego byłego MetLife w Polsce. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2023 r.

Przeczytajcie także: Nationale-Nederlanden i VIG ze zgodami KNF na fuzje

Nationale-Nederlanden w lipcu zeszłego roku zaanonsowało zakup polskiego MetLife’u, w tym jego działalności emerytalnej. Obecnie trwa integracja spółek ubezpieczeniowych, a w styczniu 2023 r. ma zaś dojść do fuzji Nationale-Nederlanden Życie z dawnym MetLife Życie, dziś funkcjonującym pod nazwą NNLife. Wchłonięty nie zostanie natomiast biznes emerytalny MetLife’u. Zgodnie bowiem z dzisiaj ogłoszonym porozumieniem MetLife PTE ma zostać odsprzedane Generali.

Przeczytajcie także: Anna Włodarczyk-Moczkowska na czele Compensy

Dzięki przejęciu Generali ma awansować w rankingu funduszy emerytalnych w Polsce na 4. miejsce z ok. 13-procentowym udziałem w rynku. Można uznać, że to nagroda pocieszenia dla Generali, które startowało w wyścigu po cały MetLife w Polsce. Już w 2019 r. obie firmy prowadziły rozmowy w tym temacie, ale nie udało się osiągnąć porozumienia co do warunków sprzedaży. Ostatecznie Amerykanie dogadali się z Holendrami.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies