Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allianz przejmuje Avivę. Kwota transakcji to 2,5 mld euro

Pod skrzydła Allianza trafią zarówno spółki życiowa i majątkowa, jak i działalność w zakresie funduszy emerytalnych, zarządzania aktywami oraz udziały ubezpieczyciela w joint venture z Santanderem

Aviva znalazła kupca na swoje polskie spółki. Trafią one pod skrzydła Allianza, który obok Nationale-Nederlanden i Generali był wymieniany jako jeden z najbardziej zainteresowanym przejęciem polskich operacji brytyjskiego ubezpieczyciela. Kwota transakcji to 2,5 mld euro.

Przeczytajcie także: Joint venture Avivy z Santanderem a sprzedaż polskich operacji

Akwizycja wymaga uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych. Po ich uzyskaniu Allianz zostanie formalnie właścicielem spółek w Polsce i – jak zapowiedziano w komunikacie – będzie w dialogu z zespołem Avivy kształtował wspólną przyszłość na polskim rynku. Do czasu finalizacji transakcji spółki Avivy w Polsce będą działały jak dotychczas, pod swoimi markami.

Firma zapewnia, że dzisiejsza informacja nie oznacza żadnych zmian dla klientów Avivy w Polsce. Nie muszą oni podejmować żadnych działań. – Kontynuujemy normalną działalność, wszystkie umowy obowiązują zgodnie z ich warunkami. Sprawnie wypłacamy świadczenia i odszkodowania, bez zmian prowadzimy sprzedaż przez wszystkie kanały dystrybucji, wywiązujemy się ze wszystkich podjętych zobowiązań – zaznacza Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Przeczytajcie także: Jaki układ sił na rynku po sprzedaży Axy?

Transakcja obejmuje zarówno spółkę życiową, jak i majątkową, a także działalność w zakresie funduszy emerytalnych i zarządzania aktywami. Allianz przejmuje również po 51 proc. udziałów w spółkach oferujących życiowe i majątkowe produkty bancassurance będących wspólnymi przedsięwzięciami Avivy i Santandera. Jak podaje Allianz, akwizycja pozwoli mu uplasować się na pozycji piątego co do wielkości zakładu ubezpieczeń w Polsce po względem łącznej wartości składki przypisanej brutto, a drugim w kategorii ubezpieczeń życiowych (dotychczas tę pozycję zajmowała właśnie Aviva).

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: AVIVA, ALLIANZ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies