Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Losy polskiej Avivy nadal niepewne. Przed sprzedażą firma musi uregulować swoje relacje z Santanderem

Aviva przedłuża termin przyjmowania ofert na polskie spółki, bo potrzebuje więcej czasu na renegocjację warunków współpracy w zakresie bancassurance z Santanderem

Trwa przygotowanie do sprzedaży polskiego biznesu Avivy. Brytyjski właściciel miał czekać na propozycje zakupu lokalnych spółek tylko do jutra, jednak właśnie przesunął termin składania ofert na drugą połowę marca – donosi Reuters. Okazało się, że ubezpieczyciel potrzebuje więcej czasu na renegocjację warunków współpracy w zakresie bancassurance z Santanderem.

Przeczytajcie także: Znana marka ubezpieczeniowa znika z Polskiego rynku

Wstępnie nowy termin składania ofert ustalono na 19 marca, ale z możliwością kolejnego przesunięcia – podają źródła, dodając, że Santander i Aviva "nadal się targują, a sprzedaż nie jest możliwa, póki nie będzie jasności co do nowej umowy z Santanderem".

Polskie spółki Avivy wyceniane są na ok. 2 mld euro. W gronie najbardziej zainteresowanych zakupem wymienia się Allianza, Nationale-Nederlanden i Generali. Przy czym ten ostatni ubezpieczyciel wydaje się obecnie najbardziej zmotywowany do walki o polską Avivę. Philippe Donnet, szef Generali, zadeklarował wczoraj, że Polska jest dla włoskiej grupy kluczowym rynkiem i rozważana jest każda możliwość wzrostu w naszym kraju.

Przeczytajcie także: Kto w Polskę wierzy?

W sierpniu zeszłego roku Aviva ogłosiła nową strategię, zgodnie z którą ubezpieczyciel planuje się skoncentrować na trzech kluczowych dla siebie rynkach: Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanadzie. Od tego czasu konsekwentnie pozbywa się spółek w innych krajach. Wczoraj poinformowano o sprzedaży biznesu w Turcji, a przedwczoraj – we Francji. Wcześniej właścicieli zmieniły podmioty zależne z Wietnamu, Hongkongu i Singapuru.

Źródło: Reuters

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies