Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Grupa Generali utworzy fundusz venture insurtech. Jego wartość to 250 mln euro

Włoski ubezpieczyciel zamierza również uruchomić platformę do sprzedaży bezpośredniej

Grupa Generali ogłosiła nową strategię na lata 2022-2024. Jednym z jej filarów jest rozwój technologiczny i transformacja cyfrowa, na co we wskazanym okresie włoska grupa przeznaczy 1,1 mld euro. Utworzony zostanie m.in. fundusz venture insurtech o wartości 250 mln euro, a kolejne 30 mln euro zostanie przekazanych na nowe projekty i współpracę ze startupami.

Przeczytajcie także: Startup simpl.rent wchodzi w ubezpieczenia

Dodatkowo Generali zapowiedziało, że uruchomi "nową bezpośrednią operację cyfrową w celu zdobycia większego udziału w cyfrowych pulach zysków w Europie". W odpowiedzi na pytanie cashless.pl ubezpieczyciel doprecyzował, że nie zamierza jednak tworzyć nowej marki do sprzedaży direct (czyli przez internet i telefon), a jedynie platformę.

Warto wspomnieć, że w Polsce Generali już teraz ma ciekawą platformę do sprzedaży online, jaką jest bezpieczny.pl. To przejęty przez Generali serwis, który umożliwia zakup różnych ubezpieczeń – od NNW, przez ubezpieczenia komunikacyjne, nieruchomości, podróżne, polisy życiowe aż po ubezpieczenia dla psów. Jego wyróżnikiem jest połączenie sprzedaży bezpośredniej z zaangażowaniem agentów. Klient może kupić sobie ubezpieczenie całkowicie samodzielnie. Ale może też przy zakupie podać kod agenta, dzięki czemu zyskuje rabat, a do jego polisy zostaje przypisany opiekun. Taki pośrednik może doradzić przy wyborze czy przy likwidacji szkody, ale też – szczególnie przy bardziej zaawansowanych ubezpieczeniach – przeprowadzić klienta przez proces zakupu. Platforma umożliwia bowiem połączenie online z agentem i udostępnienie mu ekranu swojego komputera.

Przeczytajcie także: O sprzątaniu po Gefionie i ukrytej wojnie cenowej

Czas pokaże, jak nowa globalna strategia przełoży się na działania ubezpieczyciela w Polsce. Obecnie polskie Generali jest poza pierwszą piątką największych podmiotów na lokalnym rynku, zarówno w ubezpieczeniach na życie, jak i majątkowych. Co jest wynikiem, który zapewne nie zaspakaja oczekiwań grupy. Ambicje dotyczące wzrostu próbowano już realizować poprzez przejęcia, jednak po akwizycji Concordii przy kolejnych spółkach z polskiego rynku ubezpieczeniowego Generali przegrywało wyścig z konkurentami. Czy skusi się na nowe zakupy? W ogłoszonej wczoraj strategii dla całej grupy na fuzje i przejęcia w sektorze ubezpieczeń i zarządzania aktywami przeznaczono do 3 mld euro. Pytanie, czy na polskim rynku znalazłby się dostatecznie ciekawy podmiot do przejęcia.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies