Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polisa dla psa. Ubezpieczenie zapewniające pokrycie kosztów leczenia pupila pojawiło się w ofercie bezpieczny.pl

Zarówno zakup polisy, jak i zgłaszanie szkód odbywa się całkowicie online

Na stronie bezpieczny.pl pojawił się nowy rodzaj ubezpieczeń, które możecie kupić online. To polisy zapewniające ochronę dla psów. Pokrywane są koszty leczenia czworonoga, gdy zachoruje lub jeśli zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Polisa obejmuje także koszty uśpienia psa oraz kremacji zbiorowej.

Przeczytajcie także: PZU: ogranicza nas tylko grawitacja

Aby wyliczyć składkę i kupić ubezpieczenie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie, w którym podaje się takie dane, jak płeć, wiek, rasę psa czy informacje o tym, że zwierzę było adoptowane ze schroniska lub punktu pomocy. Następnie wybiera się sumę ubezpieczenia, czyli limit, do którego ubezpieczyciel będzie pokrywał koszty związane z leczeniem czworonoga w ciągu danego roku. Do wyboru są kwoty: 5 tys. zł, 20 tys. zł i 50 tys. zł. Przy czym niezależnie od limitu właściciel psa będzie partycypował w wydatkach, jeśli w ciągu roku przekroczą one 2 tys. zł. Można natomiast wybrać, czy udział ten wyniesie 10 proc. czy 30 proc. (co oczywiście będzie miało wpływ na wysokość składki).

Dodatkowo można się zdecydować na ubezpieczenie OC właściciela, które pomoże pokryć ewentualne szkody wyrządzone przez pupila. Jako opcja dostępne jest również ubezpieczenie zapewniające dodatkową wypłatę w razie śmierci psa. Składkę można opłacić z góry za cały rok lub w comiesięcznych ratach. Ochronę ubezpieczeniową zapewnia Generali. Szkodę zgłasza się również przez stronę bezpieczny.pl.

Opisana oferta jest obecnie jedynym ubezpieczeniem, w którym można zapewnić sobie pokrycie kosztów związanych z leczeniem psa w ramach jednej polisy dostępnej online. Swego czasu ochronę na wypadek tego typu zdarzeń zapewniało PZU, jednak polisa Cztery Łapy została wycofana z oferty. Swoich sił na tym rynku próbowały również mySafety z polisą Bezpieczny Pupil oraz Lynx oferujące Petsupport, ale obecnie słuch o nich zaginął.

Przeczytajcie także: Uniqa przejmuje Axę, znana marka zniknie z rynku

Natomiast bezpieczny.pl to portal, który umożliwia zakup różnych ubezpieczeń. Działa jako pośrednik sprzedający ochronę dostarczaną przez Generali. Portal zdobył popularność jako platforma służąca do łatwego zakupu ubezpieczeń NNW dla dzieci (tzw. szkolnych). Tego typu polisy były pierwszym produktem w jego ofercie. Pośrednik trafił w dobry moment – indywidualne polisy stawały się wtedy ciekawą alternatywą dla grupowych ubezpieczeń w szkole, które zaczynały cieszyć się złą sławą w związku z różnymi nieprawidłowościami w ich dystrybucji. Do sukcesu przyczynił się również nowy model sprzedaży, w którym polisę klient kupował sam przez wygodny serwis internetowy, ale zyskiwał dodatkowe 10 proc. zniżki, jeśli przy zakupie podał kod promocyjny od agenta. Agent, którego kod został wpisany przy transakcji, stawał się opiekunem danego klienta i naliczana mu była prowizja. Tym samym pośrednicy byli żywo zainteresowani promowaniem nowej marki.

Z czasem na bezpieczny.pl zaczęły się pojawiać również inne rodzaje ubezpieczeń, aczkolwiek jak dotąd żadne nie powtórzyło sukcesu NNW szkolnego. Czy świeżo uruchomione ubezpieczenie psa również okaże się bestsellerem?

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies