Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Popularna platforma do zakupu ubezpieczeń trafiła pod skrzydła lwa. Generali właścicielem 100 proc. udziałów w Bezpiecznym

Bezpieczny.pl to serwis oferujący różne ubezpieczenia, najbardziej znany ze sprzedaży polis NNW szkolnych

Portal bezpieczny.pl, za pośrednictwem którego można online kupować różne ubezpieczenia, został przejęty przez Generali. Od grudnia 2018 r. ubezpieczyciel był większościowym udziałowcem platformy, a obecnie posiada 100 proc. udziałów. Transakcja została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jak zadeklarowano, bezpieczny.pl nadal będzie niezależnym dystrybutorem, a na czele spółki pozostanie jej twórca – Andrzej Adamczyk.

Przeczytajcie także: IoT w ubezpieczeniach. Ergo startuje z platformą Nexsurance

Bezpieczny.pl to portal, który umożliwia zakup różnych ubezpieczeń – od NNW, przez ubezpieczenia komunikacyjne, nieruchomości, podróżne, polisy życiowe aż po ubezpieczenia dla psów, o których mogliście niedawno przeczytać w serwisie cashless.pl. Portal zdobył popularność jako platforma służąca do łatwego zakupu ubezpieczeń NNW dla dzieci (tzw. szkolnych), które to polisy były pierwszym produktem w jego ofercie.

Pośrednik trafił w dobry moment – indywidualne polisy stawały się wtedy ciekawą alternatywą dla grupowych ubezpieczeń w szkole, które zaczynały cieszyć się złą sławą w związku z różnymi nieprawidłowościami w ich dystrybucji. Do sukcesu przyczynił się również nowy model sprzedaży, w którym polisę klient kupował sam przez wygodny serwis internetowy, ale zyskiwał dodatkowe 10 proc. zniżki, jeśli przy zakupie podał kod promocyjny od agenta. Agent, którego kod został wpisany przy transakcji, stawał się opiekunem danego klienta i naliczana mu była prowizja. Tym samym pośrednicy byli żywo zainteresowani promowaniem nowej marki.

Portal łączy więc dwa tradycyjnie opozycyjne kanały sprzedaży – agencyjny i bezpośredni. Twórca serwisu lubi nazywać platformę wirtualnym biurem agenta, w którym ten może przyjmować klientów z różnych stron Polski i o dowolnej godzinie, a w większości przypadków dzieje się to bezobsługowo – klienci sami wyklikują w sklepie z polisami rodzaj ochrony, którym są zainteresowani.

Przeczytajcie także: Jakie ubezpieczenie na hulajnogę?

W zeszłym roku na platformie wprowadzono natomiast nowe udogodnienie, stworzone głównie z myślą o klientach zainteresowanych bardziej zaawansowanymi ubezpieczeniami. Istnieje możliwość połączenia się online z pośrednikiem i udostępnienia mu swojego ekranu. W ten sposób agent może wypełnić formularz za klienta, dostosowując ochronę do jego potrzeb. Po przygotowaniu polisy klient samodzielnie potwierdza wymagane prawem zgody oraz płaci.

Początkowo bezpieczny.pl był dystrybutorem ubezpieczeń Axy, ale z czasem spółka nawiązała relacje z Generali. Włoski ubezpieczyciel najpierw wprowadził swoje produkty na platformę Andrzeja Adamczyka, zainwestował w spółkę, a teraz obejmuje w niej 100 proc. udziałów. Dotychczas z serwisu korzystać mogli agenci, którzy mieli z Bezpiecznym umowę. Wraz z przejęciem ogłoszono natomiast, że rozwiązanie będzie dostępne dla wszystkich agentów Generali, a docelowo będą mogły z niego korzystać wszystkie sieci sprzedaży ubezpieczyciela.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies