Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ubezpieczenie przy wynajmie mieszkania. Startup simpl.rent zaoferuje OC najemcy i ubezpieczenie płatności czynszu

Osoby korzystające z platformy simpl.rent będą mogły również odroczyć płatność za kaucję

Startup simpl.rent, zajmujący się weryfikacją online najemców mieszkań, rozszerza swoją ofertę o ubezpieczenia. Będzie oferował OC najemcy oraz ubezpieczenie płatności czynszu. Obecnie prowadzony jest pilotaż z jednym z ubezpieczycieli, a po Nowym Roku usługa ma być dostępna dla każdego.

Przeczytajcie także: Estoński Rendin z ubezpieczeniami dla wynajmujących

Simpl.rent to polsko-brytyjski startup założony w 2019 r. Podstawowym obszarem jego działalności jest dostarczanie narzędzi do sprawdzania wiarygodności najemców w trzech aspektach: poprzez weryfikację tożsamości, zarobków oraz historii płatniczej i kredytowej. Przy ocenie sytuacji finansowej porównywane są miesięczne zarobki najemcy w stosunku do ustalonego czynszu, a jednocześnie sprawdzane są informacje o nim w biurach informacji gospodarczych i Biurze Informacji Kredytowej. Weryfikacja odbywa się zdalnie. Wynajmujący przesyła wykupiony link do potencjalnego najemcy, a ten wybiera sposób potwierdzenia swojej tożsamości i zarobków. Może to zrobić np. logując się do banku. Simpl.rent współpracuje w tym zakresie z Kontomatikiem.

Efektem tego procesu jest przyznanie Certyfikatu Najemcy, dzięki któremu wynajmujący może podjąć decyzję o podpisaniu umowy z zainteresowanym, jednocześnie nie mając wglądu we wrażliwe dane, jak np. wysokość zarobków, szczegóły zaległości finansowych lub miejsce pracy. Z certyfikatu korzystają m.in. portale Otodom i OLX oraz operatorzy najmu instytucjonalnego (PRS, private rented sector).

Teraz simpl.rent planuje poszerzyć swoją ofertę dla wynajmujących i najemców o usługi finansowe, takie jak pożyczka na kaucję w formule odroczenia płatności (BNPL) oraz ubezpieczenia. W ramach swojej platformy zaproponuje najemcom OC pokrywające koszty szkód wyrządzonych przez nich w wynajmowanym mieszkaniu. A z kolei właścicielom lokali zaoferuje ubezpieczenie płatności czynszu, które ma zapewnić im spokój, w sytuacji gdyby najemca nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań finansowych.

Przeczytajcie także: Otodom umożliwia weryfikację najemców

– Do tej pory na rynku było bardzo mało produktów finansowych dotyczących najmu mieszkań i nie były one ustandaryzowane i zdigitalizowane. Wszelkie produkty ubezpieczeniowe lub mikropożyczki, np. na kaucję, nie są w Polsce standardem i do tej pory wymagały oddzielnych ustaleń – wskazuje w rozmowie z serwisem cashless.pl Piotr Pajda, współzałożyciel simpl.rent. – W przypadku korzystania z naszej platformy dopełnienie wszelkich formalności będzie możliwe bezpośrednio w serwisie simpl.rent, czyli w pełni zdalnie i bezpiecznie. Ubezpieczenie jest dobrze dopasowane do potrzeb wynajmujących i najemców, a przede wszystkim mocno wpisane w kontekst najmu mieszkania. Dzięki temu najemca dostaje w odpowiednim momencie propozycję zabezpieczenia się na wypadek spowodowanych przez siebie szkód. A z kolei oferując wynajmującym ubezpieczenie płatności czynszu, łączymy prewencję, w postaci weryfikacji najemcy, ze spokojem, jaki daje ubezpieczenie – tłumaczy Piotr Pajda.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies