Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rendin, estoński startup ubezpieczający najem mieszkań, wejdzie do Polski. Będzie współpracował z jednym z tutejszych towarzystw

Rendin jest w trakcie rozmów z Ergo Hestią oraz z największym portalem nieruchomościowym w Polsce

Rendin to estoński startup, który oferuje zabezpieczenie średnio- i długoterminowego najmu mieszkań. Platforma proponuje właścicielom ochronę na wypadek braku płatności czynszu czy szkód wyrządzonych przez lokatorów. W razie problemów mogą oni także liczyć na pomoc prawną. Startup zapewnia również automatyczną weryfikację potencjalnych najemców.

Przeczytajcie także: Klient się pomylił. Warta zapłaci karę

Z kolei korzyścią dla lokatorów jest brak wymogu wnoszenia kaucji, która w ocenie twórców platformy nie jest dobrym rozwiązaniem ani dla najemców, ani dla wynajmujących. Dla lokatorów jest bowiem znaczącym, dodatkowym wydatkiem, a właścicieli i tak nie zabezpiecza wystarczająco w razie większych kłopotów. Firma przejmuje więc ryzyko na siebie, za co pobiera miesięczną opłatę, w wysokości 2,5 proc. ceny wynajmu. Może być ona pokrywana przez właściciela lub lokatora. Usługą zarządza się za pomocą aplikacji, która jest zintegrowana z platformami portali nieruchomościowych.

Przeczytajcie także: Kolejna porównywarka na sprzedaż

Startup działa w Estonii od marca tego roku. Wkrótce planuje wkroczyć na inne rynki, a pierwszym ma być Polska. W ekspansji pomoże mu 1,2 mln euro właśnie pozyskane od inwestorów. Firma zatrudniła już w Polsce country managera, Andrzeja Krzysztofowicza, i planuje wkrótce powiększyć lokalny zespół.

Obecnie startup ustala warunki współpracy z jednym z największych portali nieruchomościowych w Polsce, a także jest w trakcie wypracowywania wspólnego modelu biznesowego z lokalnym ubezpieczycielem. W Estonii wsparcie ubezpieczeniowe dla projektu zapewnia spółka z grupy Ergo. Jak udało mi się ustalić, również w Polsce na najbardziej zaawansowanym etapie są rozmowy z należącą do grupy Ergo Hestią, ale Rendin jest otwarty także na inne firmy chętne do współpracy.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies