Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander i Verestro wycofują Masterpassa. Co dalej z portfelem Mastercarda?

Docelowo baza użytkowników portfela Masterpass zostanie przeniesiona do nowego standardu "Click to pay"

W ostatnich dniach dwie instytucje, a więc Santander i Verestro (wcześniej uPaid) poinformowały o wycofaniu z oferty usług opartych o cyfrowy portfel Mastercarda, czyli Masterpass. Mogliście przeczytać o tym w serwisie cashless.pl m.in. w tekście Verestro zamyka aplikację uPaid Wallet. Wspólnie z fintechem Quicko pracuje nad nową. Co to oznacza dla samego portfela Masterpass?

Przeczytajcie także: Santander wycofuje z oferty portfel Masterpass

– Masterpass nadal jest rozwijany jako portfel dostarczany bezpośrednio przez Mastercard. Baza kartowa rośnie, a w 2021 r. podwoiliśmy liczbę użytkowników. Rozwiązanie jest obecnie dostępne u akceptantów: SkyCash, mPay, w aplikacji Multikina, w aplikacjach Scan and Go i Tank and Go należących do Carrefoura oraz na formatkach płatniczych PayU, DotPay i eCard – mówi serwisowi cashless.pl Aleksander Naganowski, wiceprezes Mastercarda na region Europy Środkowej i Wschodniej, odpowiedzialny m.in. za rozwiązania cyfrowe.

Przedstawiciel organizacji dodaje, że płatności Masterpassem z opcją transakcji jednym kliknięciem mają przyzwyczajać użytkowników do nowego standardu "Click to Pay". – Jak tylko będzie on gotowy w Polsce, baza użytkowników Masterpass zostanie do niego płynnie przeniesiona. Ekosystem "Click to Pay" zakłada bazy kartowe dostarczane bezpośrednio przez poszczególne organizacje kartowe – mówi Aleksander Naganowski. W tej sytuacji nie będzie konieczności wykorzystywania dotychczasowych portfeli oferowanych przez partnerów organizacji.

Przeczytajcie także: Allegro Pay wprowadza biometrię

"Click to pay" to usługa oparta o SRC, czyli standard opracowywany przez organizację EMVCo, tę samą, która przygotowała standard płatności kartami w sklepach stacjonarnych. SRC ma za zadanie uprościć i spopularyzować transakcje kartami w sieci. Decyzję o przeniesieniu do „Click to pay” użytkowników swojego portfela cyfrowego podjęła wcześniej także organizacja Visa.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies