Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander wycofuje z oferty portfel Masterpass

Klienci Santandera mogą korzystać z oferowanego przez ten bank cyfrowego portfela Masterpass tylko do końca października

Santander poinformował klientów o zamiarze wycofania z oferty służącego do płatności online cyfrowego portfela Masterpass. – Od 1 listopada 2021 r. nie będziemy już oferować usługi Cyfrowy portfel Santander Bank Polska Masterpass i od tej daty usługa nie będzie dostępna na stronie masterpass.santander.pl. Z cyfrowego portfela Masterpass można nadal korzystać po zarejestrowaniu do usługi oferowanej przez firmę Mastercard na stronie masterpass.com – głosi komunikat Santandera.

Przeczytajcie także: Mastercard zrezygnuje z własnego cyforwego portfela

Skąd ta decyzja? – Santander, jako jeden z niewielu już banków obsługiwał program cyfrowego portfela za pośrednictwem własnej domeny. Nakłady pracy, niezbędne do utrzymania rozwiązania oraz niewielkie zainteresowanie wpłynęły na decyzję o wycofaniu się z niego – powiedział serwisowi cashless.pl Przemysław Dukiel, szef obszaru Everyday Banking w polskim Santanderze.

Masterpass to cyfrowy portfel, do którego można dodawać karty z różnych banków a następnie płacić nimi w internecie czy aplikacjach mobilnych. W porównaniu z płatnością kartą Masterpass ma przewagę, gdyż nie wymaga każdorazowego podawania wszystkich informacji znajdujących się na plastiku.

Przeczytajcie także: Jak będzie działać system SRC

Tego typu rozwiązania nie zdobyły jednak dużej popularności w Polsce. Mastercard już w 2019 r. poinformował, że użytkowników Masterpassa przeniesie do nowego systemu opartego o standardy SRC (Secure Remote Commerce). Podobną decyzję podjęła również konkurencyjna Visa, która na SRC postanowiła przenieść klientów korzystających z jej systemu Visa Checkout.

SRC to standard opracowywany przez organizację EMVCo, tę samą, która przygotowała standard płatności kartami w sklepach stacjonarnych. SRC ma za zadanie uprościć i spopularyzować transakcje kartami w sieci. Więcej o tym jak to ma działać, przeczytacie w wywiadzie udzielonym serwisowi Cashless przez Aleksandra Naganowskiego z Mastercarda, który znajdziecie tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies