Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Verestro zamyka aplikację uPaid Wallet. Wspólnie z fintechem Quicko pracuje nad nową

Zamknięcie uPaid Wallet to m.in. efekt zmiany strategii spółki, która chce się specjalizować w dostarczaniu rozwiązań dla innych fintechów i banków

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, spółka Verestro (wcześniej uPaid) wycofuje aplikację mobilną uPaid Wallet. Informację tę potwierdziło biuro prasowe Verestro. – uPaid Wallet kończy swój żywot 27 października. Zamknięcie tej aplikacji to także zamknięcie pewnego etapu naszej firmy, która chce skupiać się na rozwoju międzynarodowym i dostarczaniu rozwiązań płatniczych dla banków i innych fintechów – czytam w odpowiedzi na pytania cashless.pl o przyszłość portfela uPaid.

Przeczytajcie także: Verestro inwestuje w branży sportowej

uPaid Wallet to wielofunkcyjna aplikacja umożliwiająca m.in. płatności w internecie, przelewy z karty na kartę, transakcje inicjowane kodami QR czy przechowywanie paragonów. uPaid Wallet bazuje na szerszym rozwiązaniu Masterpass, oferowanym przez Mastercarda.

Verestro jest drugą w ostatnim czasie instytucją, która rezygnuje z Masterpassa. Wcześniej podobną decyzję ogłosił także Santander, o czym w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać w tekście Santander wycofuje z oferty portfel Masterpass.

Przeczytajcie także: Będzie polska konkurencja dla Fitbit Pay

Natomiast spółka Verestro podała przy okazji komunikatu w sprawie uPaid Wallet, że wspólnie z fintechem Quicko pracuje nad nową aplikacją mobilną dla klientów indywidualnych. Apka Quicko ma być multifunkcyjnym portfelem z płatnościami zbliżeniowymi, kodami QR, kartami płatniczymi różnego typu itd. – Aplikacja już jest prawie gotowa, aktualnie trwają testy – napisało biuro prasowe Verestro.

Fintechy Quicko i Verestro mają wspólnych udziałowców. Na temat aplikacji Quicko mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w ubiegłym roku. Prace nad programem nieco się przedłużają, bo wedle informacji z września 2020 r. apka miała być gotowa w I poł. bieżącego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies