Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autoryzacja zakupów i płatności Allegro Pay przez Touch ID i Face ID. Nowa opcja będzie dostępna od 17 listopada

Allegro szykuje się też do startu dostaw do sieci własnych automatów paczkowych

Użytkownicy iPhone’ów będą mogli zwiększyć bezpieczeństwo swoich zakupów na Allegro, dzięki wykorzystaniu biometrii. Operator platformy zapowiedział, że wprowadzi opcję dodatkowego potwierdzania zakupów oraz płatności Allegro Pay za pomocą Touch ID lub Face ID.

Przeczytajcie także: Zbliżeniowy Blik na huaweiach dla klientów Millennium

Możliwość potwierdzania operacji za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy pojawi się 17 listopada. Funkcja będzie dostępna dla użytkowników aplikacji mobilnej Allegro, korzystających z urządzeń Apple’a. Aby ją aktywować, należy w zakładce Moje konto, w sekcji Bezpieczeństwo włączyć Touch ID lub Face ID. Od tego momentu kupujący będzie proszony o potwierdzenie za pomocą jednej z tych metod zakupów dokonywanych przy użyciu opcji "Kupuję i płacę", a także płatności w ramach Allegro Pay.

Przy okazji zaktualizowany zostanie regulamin oraz polityka ochrony prywatności Allegro Pay. Dodane zostaną odpowiednie zapisy o biometrycznym potwierdzaniu płatności, ale też doprecyzowane zostaną niektóre kwestie związane z dostępnością usługi oraz przetwarzaniem danych osobowych w związku z ewentualną sprzedażą wierzytelności. W ubiegłym tygodniu podano, że spółka podpisała w tej sprawie umowę z Aion Bankiem.

Allegro szykuje się także do uruchomienia dostaw do swoich automatów paczkowych. Świadczy o tym m.in. zaplanowana na 8 listopada aktualizacja polityki ochrony prywatności. Jak zapowiedziano, użytkownicy apki mobilnej Allegro będą mogli odbierać przesyłki z automatów bez użycia ekranów dotykowych w maszynach. Muszą tylko wyrazić zgodę na przetwarzanie danych o ich lokalizacji. Tego rodzaju rozwiązanie znane jest dobrze użytkownikom aplikacji InPostu, którzy również mogą odbierać paczki, zlecając w swoim smartfonie otwarcie skrytki w paczkomacie, gdy tylko znajdą się w pobliżu maszyny.

Przeczytajcie także: Kup teraz, zapłać... teraz. Klarna wprowadza zmiany w UK

Z informacji umieszczonych na stronie Allegro wynika, że automaty paczkowe mają ruszyć jeszcze tej jesieni. Pierwsze maszyny stanęły w Poznaniu na Nowym Rynku, w pobliżu nowej centrali Allegro, oraz w Warszawie przy ulicach Romera, Kabacki Dukt i Rejewskiego. Do końca bieżącego roku ma natomiast zostać uruchomionych 1,5 tys. automatów Allegro w całej Polsce, a do końca 2022 roku – 3 tys.

Wśród zmian, o których Allegro poinformowało właśnie swoich użytkowników, znalazła się również m.in. informacja o wydłużeniu czasu na opłacenie zakupów tradycyjnym przelewem – z dotychczasowych 7 dni do 14 dni kalendarzowych. Z kolei kupujących na platformie Allegro Biznes może zainteresować informacja o zwiększeniu liczby ofert z możliwością odroczenia płatności. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies