Datek na Orkiestrę przekażecie zbliżeniowo w 300 terminalach. W niedzielę kolejny finał WOŚP

Datek na Orkiestrę przekażecie zbliżeniowo w 300 terminalach. W niedzielę kolejny finał WOŚP

Dodano: 11/01/2017 - 10:48

Mastercard organizuje akcję na Twitterze, PayU i Polcard zbierają datki przez internet i telefon, Pekao w terminalach POS a Euronet w bankomatach. Tak instytucje finansowe wspierają akcję Jurka Owsiaka

XXV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Po raz piąty z rzędu wydarzenie wspierać będzie Mastercard. Podobnie jak w ubiegłym roku tak i podczas tegorocznego finału organizacja przeprowadzi w mediach społecznościowych akcję pod hasłem "Mastercard gra z WOŚP". W tym roku odbędzie się ona nie tylko na Twitterze, ale i na Instagramie. Aby wziąć w niej udział, należy opublikować 15 stycznia wpis oznaczony hashtagiem #MastercardgrazWOSP. Za każdy taki wpis unikalnego użytkownika na Twitterze Mastercard przekaże na rzecz Orkiestry 5 zł. W przypadku Instagrama datek wynosić będzie 1 zł.

Przeczytajcie także: Rata za polisę spłaci się sama

Jednocześnie przy współpracy Mastercarda i Pekao część wolontariuszy WOŚP zostanie wyposażona w terminale zbliżeniowe, dzięki czemu datek będziecie mogli złożyć dowolną kartą zbliżeniową lub stykową. 300 wolontariuszy z terminalami będzie pracować w 70 miastach. Będą specjalnie oznaczeni. Poznacie ich po koszulkach z napisem "Zbliż się do Orkiestry". Natomiast Bank Pekao po raz kolejny oferuje swoim klientom możliwość zakupu karty debetowej z wizerunkiem zaprojektowanym przez Jurka Owsiaka. Kartę taką można wyrobić do jednego z rachunków osobistych prowadzonych przez bank.Tegoroczny finał WOŚP wesprze również Euronet. W najbliższy weekend, a więc w sobotę i niedzielę w ponad sześciu tysiącach urządzeń sieci Euronet będzie można przekazać darowiznę na rzecz Orkiestry za pośrednictwem transakcji kartowej oraz, co ciekawe, także gotówkowej. W przypadku transakcji realizowanej przy pomocy karty, minimalna kwota wpłaty to 1 zł, w przypadku gotówki to 10 zł. Dla obydwu metod maksymalna kwota donacji wynosi 500 zł. Euronet nie nalicza żadnych opłat ani prowizji od tych transakcji. Ewentualne opłaty mogą naliczać jedynie niektóre banki – wydawcy kart.

Przeczytajcie także: Millennium odda bankomaty w obce ręce

Po raz kolejny też finał WOŚP jest wspierany przez firmę PayU. W tym roku można przekazać datek na Orkiestrę przy pomocy płatności PayU w oficjalnej aplikacji mobilnej WOŚP przygotowanej na urządzenia z systemami Android oraz iOS. PayU obsługuje również od strony transakcyjnej m.in. licytacje na stronie aukcje.wosp.org.pl, zbiórkę pieniędzy prowadzoną w internecie przez serwis Interia.pl oraz na stronie internetowej fundacji Jurka Owsiaka. Tam dostępne są już nawet płatności cykliczne PayU, dzięki którym można przekazywać dowolną kwotę na rzecz Orkiestry co miesiąc, co dwa miesiące lub w innych regularnych odstępach czasu.

Natomiast firma First Data, właściciel marki Polcard, obsługiwać będzie datki wpłacane kartami bankowymi przez internet i telefon. Serwis spółki będzie również weryfikować zgłoszenia najhojniejszych darczyńców, którzy w licytacjach zaoferują kwoty powyżej 10 tys. zł.

Newsletter