Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polskie ePłatności wykorzystały licencję spółki PayLane. Będą samodzielnie rozliczać transakcje na terminalach

Wcześniej rzeszowska spółka, przy tzw. acquiringu, korzystała ze współpracy z Alior Bankiem

Polskie ePłatności podają, że od kwietnia samodzielnie rozliczają transakcje na obsługiwanych przez siebie terminalach. Wcześniej współpracowały przy tym z Aliorem, jako agentem rozliczeniowym. Obsługa całego procesu płatności przez PeP jest możliwa dzięki wcześniejszemu przejęciu spółki PayLane posiadającej licencję krajowej instytucji płatniczej.

Przeczytajcie także: Przelewy24 wprowadzają płatności odroczone Spingo

Jak może pamiętacie, PayLane zmieniła nazwę na Polskie ePłatności sp. z o.o. i to właśnie ta firma od niedawna obsługuje transakcje płatnicze procesowane m.in. na terminalach płatniczych PeP. Zajmuje się także sprzedażą, marketingiem, obszarem HR, IT, itp. Natomiast firma, która była za to odpowiedzialna wcześniej, a więc Polskie ePłatności spółka akcyjna, od teraz koncentrować się będzie na strategii rozwoju i zarządzaniu całą Grupą PeP.

Przeczytajcie także: Nowy softpos na polskim rynku

Polskie ePłatności w ciągu ostatnich kilku lat uczestniczyły w konsolidacji rynku usług płatniczych. W rezultacie sfinalizowały wiele przejęć, w tym takich podmiotów jak wspomniana już firma PayLane, ale także innych operatorów płatności: NeoTu, PayUp, TopCard, dostawcy usług płatności za rachunki – Billbird a niedawno zainwestowały w spółkę QRtag tworzącą aplikację Loyality Club (obecnie PeP Loyality Club). Z końcem 2020 roku PeP stały się częścią Grupy Nets, która z kolei w lipcu 2021 zawarła umowę o fuzji z włoskim dostawcą usług płatniczych Nexi.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies