Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy softpos na rynku. Wystartował PepPay od Polskich ePłatności

Rozwiązanie bazuje na aplikacji duńskiej firmy Softpay.io

Na rynku terminali aplikacyjnych zadebiutował kolejny: PepPay. Tym samym do stawki agentów rozliczeniowych oferujących softposy dołączyły Polskie ePłatności. O tym, że Polskie ePłatności zamierzają zaoferować terminal aplikacyjny, czytelnicy cashless.pl dowiedzieli się jako pierwsi już rok temu. Wtedy to firma zastrzegła nazwę PepPay i towarzyszące jej logo.

Przeczytajcie także: Bancovo kończy działalność

Terminal aplikacyjny od Polskich ePłatności można zainstalować na urządzeniach z systemem Android 8.0 lub nowszym, wyposażonych w czytnik NFC oraz z dostępem do internetu. Dzięki aplikacji za pomocą smartfona czy tabletu można zacząć przyjmować zbliżeniowo płatności kartą, telefonem czy smartwatchem, z wykorzystaniem popularnych portfeli mobilnych jak Apple Pay czy Google Pay. Klienci PeP mogą także procesować płatności kartami Sodexo oraz Edenred, wydawanymi z logo Mastercard.

Polskie ePłatności zaznaczają, że aplikacja PepPay prezentuje historię wykonanych transakcji, umożliwia wysłanie potwierdzenia za pośrednictwem wiadomości e-mail na wskazany przez klienta adres oraz jest przygotowana do integracji z aplikacjami biznesowymi np. systemami gastronomicznymi. – Jest to idealne rozwiązanie do przyjmowania płatności w miejscach obecnie niedostępnych dla małych i średnich przedsiębiorców świadczących swoje usługi mobilnie, czy osób prowadzących działalność, gdzie płatności są przyjmowane spontanicznie. Aplikacja sprawdzi się także w firmach kurierskich czy innych zawodach, gdzie kluczowa jest szybkość i komfort pracy lub oczekuje się tzw. zapasowych rozwiązań – komentuje dla serwisu cashless.pl Maciej Nowosielski, prezes Polskich ePłatności.

Przeczytajcie także: Comp zapowiedział przejęcie Elzabu

Aplikacja nie jest rozwiązaniem autorskim Polskich ePłatności. Dostarcza ją duński fintech Softpay.io, ściśle współpracujący z grupą Nexi, do której należy PeP. Co może zaskoczyć klientów – po kliknięciu w baner przekierowujący ze strony PepPay do sklepu Google Play, trafią właśnie na stronę przygotowanej przez Softpay aplikacji mPOS terminal, bez widocznego brandingu w barwach Polskich ePłatności.

Jak wynika z danych cashless.pl, Polskie ePłatności zajmują drugie miejsce w zestawieniu największych operatorów terminali płatniczych w Polsce. Pod względem liczby urządzeń wyprzedza tę spółkę tylko eService. Teraz przed firmą wyzwanie, by wypracować sobie pozycję również na rynku terminali aplikacyjnych, na którym konkurencja już się rozpycha. Przypomnę, że rozwiązania tego typu oferują już: Fiserv, PayTel, IT Card, eService oraz Elavon, a są one dostępne m.in. w bankach ING, PKO, Credit Agricole, Santander czy Millennium.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies