Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
No i stało się. Serwis Bancovo kończy działalność. Fintech przestał przyjmować nowe wnioski kredytowe

Na stronie internetowej Bancovo brak informacji na temat przyczyn decyzji o zaprzestaniu działalności

Jak donoszą czytelnicy cashless.pl, należący do Aliora serwis Bancovo zakończył działalność. I rzeczywiście, na stronie internetowej spółki pojawił się komunikat, że nowe wnioski kredytowe i pożyczkowe nie są już przyjmowane. Natomiast sytuacja klientów, którzy za pośrednictwem bancovo.pl zadłużyli się, nie zmienia się: powinni spłacać swoje zobowiązania, ponieważ stroną zawartych przez nich umów są nadal funkcjonujące banki oraz firmy pożyczkowe.

Przeczytajcie także: Bancovo opuszcza współtwórca spółki

Na stronie internetowej Bancovo brak informacji na temat przyczyn zakończenia działalności. Natomiast tajemnicą poliszynela jest, że biznesom tego typu na polskim rynku nie jest łatwo.

Przypomnę, że Bancovo to uruchomiony w 2018 r. serwis oferujący kredyty i pożyczki bankowe od różnych instytucji. Od popularnych porównywarek finansowych różnił się tym, że prezentował klientom rzeczywiste a nie potencjalne warunki oraz przyjmował wnioski kredytowe. Okazało się jednak, że o klientów było mu trudno, bo wielu z nich wolało korzystać bezpośrednio z mocno zdygitalizowanej oferty banków. Ponadto nie wszystkie instytucje finansowe były zainteresowane oferowaniem swoich produktów za pośrednictwem serwisu należącego do konkurencji.

Przeczytajcie także: Lendo kończy działalność

Sytuacja Bancovo była trudna od dawna. Od dłuższego czasu szukano dla spółki inwestora, ale te poszukiwania skończyły się niczym. Podejmowano próby ratowania biznesu poprzez poszerzanie oferty np. o ubezpieczenia czy produkty dla firm, ale jak widać nie przyniosło to rezultatu.

Warto przypomnieć, że wcześniej podobny los, jak teraz Bancovo, spotkał dwa inne podmioty, które weszły na rynek z podobną ofertą i w podobnym czasie. Mowa o Lendo, które zostało zamknięte, i FinAi, które po zamknięciu zostało kupione przez Allegro i przekształcone w Allegro Pay.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies