Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Lendo Polska zakończyło działalność. Z trzech platform kredytowych na rynku została już tylko jedna

Lendo Polska od ubiegłego miesiąca nie przyjmuje nowych wniosków kredytowych

– Z dniem 31 maja 2020 r., Lendo Sp. z o.o. zakończyła swoją działalność operacyjną i nie przyjmuje nowych wniosków o pożyczkę lub kredyt. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane przez Lendo jako administratora danych osobowych zostaną trwale usunięte z chwilą likwidacji spółki – czytam w informacji zamieszczonej na stronie internetowej Lendo.

Przeczytajcie także: FinAi kończy działalność operacyjną

O tym, że Lendo ma problemy z kapitałem, po tym jak z finansowania polskiej spółki wycofał się szwedzki inwestor, wiadomo od kilku tygodni. Na początku kwietnia pisał o tym Puls Biznesu. Managerowie liczyli jeszcze, że kapitał na dalszą działalność uda się znaleźć gdzie indziej. Wgląda jednak na to, że ich zabiegi nie zakończyły się powodzeniem.

Lendo jest drugim brokerem kredytowym online na polskim rynku, który w ostatnim czasie zamknął biznes. Przypomnę, że we wrześniu ubiegłego roku podobną decyzję podjął polski fintech FinAi. Jego przedstawiciele argumentowali wówczas, że zaproponowany model kredytowego marketplace’u nie sprawdza się na polskim rynku. FinAi ostatecznie został przejęty przez Allegro, a pracownicy fintechu pracują nad nowymi usługami finansowymi, które wkrótce mają trafić do klientów największej w Polsce platformy e-commerce.

Przeczytajcie także: Bancovo się nie poddaje i poprawia ofertę

Wychodzi więc na to, że z trzech dużych pośredników kredytowych online, działających jeszcze do niedawna na polskim rynku, ostał się jeden, czyli należące do Aliora Bancovo. Ogromny wpływ na sytuację firm pożyczkowych i kredytowych wywierają regulacje, w tym przede wszystkim zaordynowane w tzw. tarczach antykryzysowych niskie, maksymalne limity kosztów obsługi produktów kredytowych, czyniące działalność w tym obszarze praktycznie nieopłacalną.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies